X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ameliyat Olmazsa Kollarını Hareket Ettiremeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ameliyat Olmazsa Kollarını Hareket Ettiremeyecek

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
KONYA’NIN EREĞLİ İLÇESİNDE 7 YIL ÖNCE YAKALANDIĞI BURGER HASTALIĞI NEDENİYLE SAĞ AYAK BİLEĞİ İLE SOL AYAK PARMAKLARI KESİLEN 40 YAŞINDAKİ ERHAN YAVER, 5 BİN LİRA BULUP AMELİYAT OLAMAZSA KULLANDIĞI AĞRI KESİCİLERİN YAN ETKİSİ NEDENİYLE KOLLARINI HAREK
Ameliyat Olmazsa Kollarını Hareket Ettiremeyecek

’nın Ereğli ilçesinde yaşayan ve fazla sigara kullanımı nedeniyle 7 yıl önce yakalandığı Burger hastalığı nedeniyle sağ ayak bileği ile sol ayak parmakları kesilen Erhan Yaver, 5 bin lira bulup ameliyat olmazsa kollarını hareket ettiremeyecek.
Ereğli ilçesinde 7 yıl önce Burger hastalığına yakalanan ve sağ ayak bileği ile sol ayak parmakları kesilen Erhan Yaver (40), kullandığı ağrı kesicilerin yan etkisi nedeniyle kollarını kullanmakta güçlük çekiyor. Yaşadığı hareket kısıtlığının tedavisi olduğunu belirten Yaver, ameliyat için 5 bin lira gerektiğini ifade ederek yardım istedi. Yıllardır sigara içtiği için pişman olduğunu söyleyen ve yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle çalışamadığını belirten Yaver, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.
Ağrılarının çok şiddetli olduğunu anlatan Yaver, “Haftada üç gün bağımlılık etkisi yapan iğneleri vurdurmak zorundayım. Bunun için de Konya’ya gidip geliyorum. Maddi olarak da çok zorlanıyorum. Eşim çalışarak ailemize bakıyor” dedi.
Kollarını da kaybetmek istemediğini dile getiren Yaver, rahatsızlığıyla ilgili Ereğli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Günay’ı da ziyaret ederek durumu hakkında bilgi verdiğini söyledi.
Acil serviste çalıştığı dönemde Erhan Yaver’e ağır ağrı kesiciler yapıldığını söyleyen Dr. Günay, ilaçların yan etkileri nedeniyle Erhan Yaver’in başta kolları olmak üzere vücudunun bazı kesimlerinde hareket kısıtlılığı yaşandığını ve mutlaka ameliyat olması gerektiğini ifade etti.
Yardımsever insanların yapacağı yardımlar ile Yaver’in hayata tutunacağını söyleyen Günay, zamanında içilen sigaranın damarlarda yaptığı tahribat nedeniyle Yaver’in Burger hastalığına yakalandığını kaydetti.