X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Müftü Akpınar İnce Minareli Medresede Konferans Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Müftü Akpınar İnce Minareli Medresede Konferans Verdi

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:28
KONYA VALİLİĞİ VE NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (NEÜ) ULUSLARARASI RUMİ MEDENİYETLER UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN DARÜLHADİS DERSLERİ KAPSAMINDA, KONYA MÜFTÜSÜ PROF. DR. ALİ AKPINAR “PEYGAMBER EFENDİMİZİN KUR’AN-I KERİM O
Müftü Akpınar İnce Minareli Medresede Konferans Verdi

Valiliği ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Uluslararası Rumi Medeniyetler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen Darülhadis dersleri kapsamında, Konya Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar “Peygamber Efendimizin Kur’an-ı Kerim Okuyuşu” konulu bir konferans verdi.
İnce Minareli Medresedeki konferansa Konya Valisi Muammer Erol, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de katıldı. Prof. Dr. Ali Akpınar, Kur’an-ı Kerim’in Allahü Teala’nın en büyük nimeti, Peygamber Efendimizin de ümmeti üzerindeki en büyük emaneti olduğunu ifade etti. Peygamberimizin Kur’an-ı Kerim karşısındaki duruşuna değinen Akpınar, “Kur’an-ı Kerim önce O’na gelmiş, önce O’nu etkilemiştir. Peygamber Efendimiz de bir insan olarak Kur’an-ı Kerim’e hem muhataptı, hem de emirleriyle mükellefti. O, ilk olarak Allah’ın emirlerini yerine getirendir. Bu anlamda da Kur’an-ı Kerim okumada da, Kur’an-ı Kerim karşısındaki duruşuyla da önderimizdir” dedi.