X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ruanda Büyükelçisi Vali Erol’u Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ruanda Büyükelçisi Vali Erol’u Ziyaret Etti

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:14
RUANDA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ CAESAR KAYIZARI VE BERABERİNDEKİ HEYET, KONYA VALİSİ MUAMMER EROL’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.
Ruanda Büyükelçisi Vali Erol’u Ziyaret Etti

Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Caesar Kayızarı ve beraberindeki heyet, Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Ruanda Ankara Büyükelçisi Caesar Kayızarı, “İkili ilişkilerin daha da yüksek seviyelere çıkmasını ve hızla ilerlemesini ümit ediyorum. Çünkü bu ikili ilişkiler gelişmemize katkı sağlayacak. Türkiye’nin Afrika kıtası ile ilişkilerini takdir ediyorum. Birçok Afrika ülkesiyle ticari ilişkiler mevcut. Karşılıklı yeni büyükelçilikler açıldı ve özellikle de bizim bulunduğumuz doğu Afrika bölgesiyle ilgili ilişkilerin çok geliştiğini ve ilerlemekte olduğunu söyleyebilirim” dedi.
“CUMHURBAŞKANI’NIN TAVSİYESİYLE TÜRKİYE’Yİ GEZİYORUM”
Büyükelçi Caesar Kayızarı, "Yaklaşık 2 yıl önce kendimi takdim ettiğimde Sayın Cumhurbaşkanı, Türkiye’deki hemen hemen bütün bölgeleri ziyaret etmem gerektiğini, Ruanda için çok iyi iş imkanları bulunduğundan bahsetti. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’ndan aldığım emirlerle, onlardan duyduğum tavsiyelerle Türkiye’yi geziyorum” diye konuştu.
Ziyaretin sonunda Vali Erol, Ruanda Büyükelçisi Kayızarı’ya Semazen tablosu ve İngilizce Mesnevi hediye ederken Büyükelçi Kayızarı’da Vali Erol’a Ruanda çayı, Ruanda kahvesi ve el yapımı bakliyat kavanozu verdi.