X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Akşehir’de Fırınlara Denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Akşehir’de Fırınlara Denetim

  • Giriş Tarihi: 19.6.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 12:08
KONYA’NIN AKŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ İLE İLÇE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ŞEHİR MERKEZİNDE FAALİYET GÖSTEREN FIRINLARA YÖNELİK DENETİM YAPTI.
Akşehir’de Fırınlara Denetim

’nın Akşehir İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde faaliyet gösteren fırınlara yönelik denetim yaptı.
Denetimlere Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Pınar Çiğdem, Zabıta Müdürü Veysel Akçiçek, zabıta ekipleri ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri katıldı. Halk sağlığını korumak ve iş yerlerinin daha sağlıklı ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak amacıyla yapılan denetimlerde, standartlara ve hijyenik kurallara uymayan iş yerlerine uyarılarda bulundu.
Denetimler sırasında, fırınları öncelikle hijyen, ekmek ve pide gramajı hususunda denetleyen ekipler, ayrıca fiyat tarifelerine uygunluk, temizlik, iş elbisesi, hijyen belgeleri gibi hususları da kontrol etti.
Denetimler sonrası yapılan açıklamada, "Denetimlerde fırınlarımız genel itibariyle kurallara uymaktadır. Bazı fırınlarımızda göze çarpan kusurları da tespit ederek kendilerine gerekli uyarılarda bulunduk. Genel olarak gramaj konusunda tüm fırınlarımız gerekli şartlara uygun ekmek üretmektedir. Vatandaşlarımızın fırınlarda üretilen unlu mamulleri standartlar ölçüsünde ve sağlıklı koşullar içerisinde gönül rahatlığıyla alabilmesi için, yapılan denetimler devam edecektir" denildi.