X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erdoğan'ı eleştiren Pamuk, ödülü kaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erdoğan'ı eleştiren Pamuk, ödülü kaptı

  • Giriş Tarihi: 21.2.2015
Erdoğan'ı eleştiren Pamuk, ödülü kaptı
Erdoğan'ı eleştiren Pamuk, ödülü kaptı

Nobel Edebiyat Ödülü'nü alırken tarafından yerden yere vurulan 'a, Erdoğan'ı eleştirince Aydın Doğan ödülü verildi

Aydın Doğan Vakfı'nca bu yıl roman dalında verilmesi kararlaştırılan Aydın Doğan Ödülü'nün sahibi oldu. 2006 yılında Nobel Edebiyat Ödülü aldığı dönemde, tarafından yerden yere vurulan Orhan Pamuk'un, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren konuşmalar yapmasının ardından 'nca ödüllendirilmesi manidar bulundu. aldığı dönemde başta gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olmak üzere gazete yazarlarının tamamı yazar Orhan Pamuk'u yerin dibine sokmuştu. Özkök, Orhan Pamuk'un Nobel ödülü almasına tam olarak sevinemediğini, iki farklı duyguyu bir arada yaşadığını belirtmişti. Hürriyet Gazetesi köşe yazarı da yazısında "TC Kimlik numaralı yazarımız Nobel Ödülü alabilmek için esti gürledi. 'Bir milyon Ermeni, 30 bin Kürt kestik' dedi. Büyük kulisler yapıldı. Sonunda ödülü kapmayı başardı" demişti. Orhan Pamuk'un Nobel ödül töreninde konuşma yapacağı gün ise Hürriyet "ödül edebi, izleyenler siyasi" sürmanşetiyle çıkmıştı. Yıllar sonra Orhan Pamuk, şubat ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete yönelik eleştiriler yapmasının ardından ve Pensilvanya tarafından el üstünde tutulmaya başlandı.

kalan karakter 1000

mehmethan mehmethan

ya memlekette sorun kalmamış.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.09.2015 18:34
mahmut demirkollllu mahmut demirkollllu

yönetime milletine türklüğe,devletine hakaret etmek sözde aydınlara ödül getiriyor..Nazım ,yaşar, vs.vs.bazıları hala ihanetlerine devam ediyor,ertuğrul kürkçü,çölaşan.çandar,perinçek gibi.Nobel vb ödül alanlar genelde milletimizin nefret ettiği kişiler.Pamuk vb lerinde vatan sevgisi varsa ödülü reddetmelidirler..Bunların ödül haberlerini medya ciddiye almamalıdır.Milletin seçtiği siyasilere( baskıyla oy alan hdp hariç) çamur atmak veya kandile sıcak bakmak mantıklı hareket değildir..Pamuk artk bundan sonra beynine(?) insan sevgisi yerleştirsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 21.02.2015 13:24
sevket sevket

avrupadan ödül almak için kendi ülkene hakaret edeceksin türkiyeden ödül almak için cumhurbaşkanına veya başbakana hakaret edeceksinki ödül alasın başka türlü bir türke kim nobel ödülü verecek millet güler

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 21.02.2015 11:50
YAVUZ KAYAALP YAVUZ KAYAALP

Bunda şaşılacak ne var ki; Bu memlekete hayırlı iş yapanların karşısında mutlaka şerli koalisyonlar olmuştur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır2
cevapla 21.02.2015 10:21
emin sami emin sami

EEEEE HERKES KENDİNE YAKIŞANI YAPIYOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır2
cevapla 21.02.2015 09:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.