X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TED Malatya Kolejinin TÜBİTAK Başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TED Kolejinin TÜBİTAK Başarısı

  • Giriş Tarihi: 5.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ORTAÖĞRETİME DEVAM ETMEKTE OLAN ÖĞRENCİLERİ TEMEL VE SOSYAL BİLİM ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAYA TEŞVİK ETMEK AMACIYLA TÜBİTAK’IN BU YIL 46'NCISINI DÜZENLEDİĞİ ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI’NDA TED MALATYA KOLEJİ ÖZEL LİSESİ 3
TED Malatya Kolejinin TÜBİTAK Başarısı

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla TÜBİTAK’ın bu yıl 46’ncısını düzenlediği Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda TED Koleji Özel Lisesi 3 projesiyle dereceye girdi.
31 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Doğu Anadolu Bölgesinde yarı finallere 4 proje ile katılan TED Malatya Koleji Özel Lisesi, Fizik branşında Çağatay Soylu, fizik öğretmeni Melike Pektaş danışmanlığındaki projesiyle Doğu Anadolu Bölge 1’ncisi olarak Türkiye finallerinde bölgeyi temsil etme başarısına erişti.
Biyoloji branşında Gülay Kırnap ve Ecem Erbaş, biyoloji öğretmenleri Elif Özbey danışmanlığındaki projesiyle Doğu Anadolu bölge 3’cüsü olma başarısını gösterdi. Kimya branşında ise Anıl Asım Bilen ve Ayliz Kutlubay, kimya öğretmenleri İnci Görür danışmanlığındaki projesiyle Doğu Anadolu Bölge 3’cüsü oldu. TED Malatya Koleji’nden yapılan açıklamada, “Bize bu gururu yaşatan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.