X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yaka Mahallesi’nin Yolu Genişletiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yaka Mahallesi’nin Yolu Genişletiliyor

  • Giriş Tarihi: 30.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 13:01
MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YEŞİLYURT İLÇESİNE BAĞLI YAKA MAHALLESİ'NDE YOL ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.
Yaka Mahallesi’nin Yolu Genişletiliyor

Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesine bağlı Yaka Mahallesi’nde yol genişletme çalışması yapıyor. Yapılan çalışmalar sonunda, mahallenin Şehir Mezarlığı bitiminde başlayan yol 7 metre genişliğinden, 30 metre genişliğine çıkacak.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, yolun 1,5 kilometrelik bölümünü standartlara uygun hale getiren Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, yolda ilk olarak alt yapı çalışmaları yaptığı belirtildi. Yolda dolgu çalışmaları yapan ekiplerin, temel malzemesi serim işini de tamamlayarak, yolu asfalta hazır hale getirdiği kaydedildi.
Açıklamanın devamında, “Kuzey kuşak yolunun önemli bağlantı yollarından biri olan yolda ilerleyen dönemlerde yol genişletme çalışmaları devam edecek. İlk etapta yapılan 1,5 kilometrelik yol genişletme çalışması Ramazan Bayramı’nda, Şehir Mezarlığına yapılacak kabir ziyareti göz önünde bulundurularak trafik yoğunluğunun önüne geçmek için yapıldı. Yine aynı bölgede önemli ulaşım arterlerinden biri olan Dilek yolunda da yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Demir yolu köprüsüne kadar olan bölümde alt yapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, tamamlanan noktaları finişer makinesiyle asfaltlıyor” denildi.