Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaka Mahallesi’nin Yolu Genişletiliyor

Giriş Tarihi: 30.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 13:01
Yaka Mahallesi’nin Yolu Genişletiliyor
Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesine bağlı Yaka Mahallesi’nde yol genişletme çalışması yapıyor. Yapılan çalışmalar sonunda, mahallenin Şehir Mezarlığı bitiminde başlayan yol 7 metre genişliğinden, 30 metre genişliğine çıkacak.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, yolun 1,5 kilometrelik bölümünü standartlara uygun hale getiren Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, yolda ilk olarak alt yapı çalışmaları yaptığı belirtildi. Yolda dolgu çalışmaları yapan ekiplerin, temel malzemesi serim işini de tamamlayarak, yolu asfalta hazır hale getirdiği kaydedildi.
Açıklamanın devamında, “Kuzey kuşak yolunun önemli bağlantı yollarından biri olan yolda ilerleyen dönemlerde yol genişletme çalışmaları devam edecek. İlk etapta yapılan 1,5 kilometrelik yol genişletme çalışması Ramazan Bayramı’nda, Şehir Mezarlığına yapılacak kabir ziyareti göz önünde bulundurularak trafik yoğunluğunun önüne geçmek için yapıldı. Yine aynı bölgede önemli ulaşım arterlerinden biri olan Dilek yolunda da yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Demir yolu köprüsüne kadar olan bölümde alt yapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, tamamlanan noktaları finişer makinesiyle asfaltlıyor” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaka Mahallesi’nin Yolu Genişletiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN