X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şampiyon Fıratspor’dan Eşbaşkan Türk’e Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şampiyon Fıratspor’dan Eşbaşkan Türk’e Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 23.3.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 17:19
MARDİN AMATÖR LİGİ'NDE ŞAMPİYONLUĞUNU İLAN EDİP BÖLGESEL AMATÖR LİGİ (BAL) FİNALİ OYNAMAYA HAK KAZANAN KIZILTEPE FIRATSPOR, MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EŞBAŞKANI AHMET TÜRK'Ü MAKAMINDA ZİYARET EDEREK BAŞARILARINI PAYLAŞTI. ZİYARETE YÖNETİM KURULU BA
Şampiyon Fıratspor’dan Eşbaşkan Türk’e Ziyaret

Amatör Ligi’nde şampiyonluğunu ilan edip Bölgesel Amatör Ligi (BAL) finali oynamaya hak kazanan Kızıltepe Fıratspor, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk’ü makamında ziyaret ederek başarılarını paylaştı. Ziyarete Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Derin, teknik heyet ve takım kaptanı katıldı.
5 Nisan tarihinde BAL’da mücadele eden Mardinspor ile final maçında karşılaşacaklarını belirten Derin, büyükşehir statüsünde olan Mardin’in BAL’da tek takımla temsil edilmesinin haksızlık olduğunu söyledi. Her iki takım oyuncularının büyük bir emek sarf ettiğine dikkat çeken Derin, "Bu iki takımdan biri yenilirse yenilen takım amatör ligine düşecek. Böyle bir uygulama her iki takım içinde haksızlık olur. Tıpkı bizim gibi sezon boyu BAL’da ter döken Mardinspor’un da kaybetmesi durumunda bir sezonluk emeği heba olacak. Federasyondan ve siyasetçilerden bu duruma bir çözüm getirmelerini bekliyoruz" dedi.
Fıratspor takımının kendilerini ziyaret etmelerinden memnuniyet duyduğunu açıklayan Eşbaşkan Türk ise başarılarından dolayı takımı tebrik ederek büyükşehir olarak gerekli desteği sunacaklarını ifade etti.
Görüşmenin ardından ziyaretçiler Türk’e, üzerinde Ahmet Türk yazılı takımın formasını hediye etti.