X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Değer’den MEB Sınavlarında Görev Alan Öğretmenlerin Ücreti İle İlgili Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Değer’den MEB Sınavlarında Görev Alan Öğretmenlerin Ücreti İle İlgili Açıklama

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 13:47
EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI (EĞİTİM BİR-SEN) MARDİN ŞUBE BAŞKANI EYYÜP DEĞER, SINAVLARDA ÖĞRETMENLERE DÜŞÜK ÜCRET VERİLMESİNİN KABUL EDİLEMEZ OLDUĞUNU BELİRTTİ.
Değer’den MEB Sınavlarında Görev Alan Öğretmenlerin Ücreti İle İlgili Açıklama

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Şube Başkanı Eyyüp Değer, sınavlarda öğretmenlere düşük ücret verilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.
Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı sınavlarda görev alan öğretmenlerin aldıkları ücretlerle ilgili açıklamada bulundu. Değer, toplu sözleşme masasında gündeme gelen ve kamu işveren heyeti ile imza altına alınan merkezi sınavlardaki ücretlendirme adaletsizliği konusunun hala çözüm beklediğini ifade etti. Değer, "ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda 122 lira alan öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı sınavlarda 5 ek ders ücreti yani 45 lira almaktadır. Bunun yanı sıra örneğin TEOG sınavlarında, Emniyet Müdürü 540 lira, görevli polis 70 lira almaktadır. İşin başında, işi yürüten, sorumluluğun sahibi ve işi yapan öğretmen en az ücreti alıyorken işe bakanın daha yüksek ücret alması kabul edilemez" dedi.
Eğitim Bir-Sen olarak bu adaletsizliğin bir an önce çözülmesini beklediklerini aktaran Değer, "Bunun mücadelesini ve hakkımız olanı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.