X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Trafik Zabıta Ekipleri Denetimlerini Arttırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Trafik Zabıta Ekipleri Denetimlerini Arttırdı

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:37
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRESİ BAŞKANLIĞI, ARTAN TRAFİK PROBLEMİNE YÖNELİK, TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI, TİCARİ TAKSİLER VE OKUL SERVİS ARAÇLARI DENETİMLERİNE HIZ VERDİ. BU KAPSAMDA, TRAFİK ZABITA EKİPLERİ SÜRÜCÜLER VE ARAÇLAR ÜZERİNDE DENETİM
Trafik Zabıta Ekipleri Denetimlerini Arttırdı

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, artan trafik problemine yönelik, toplu taşıma araçları, ticari taksiler ve okul servis araçları denetimlerine hız verdi. Bu kapsamda, trafik zabıta ekipleri sürücüler ve araçlar üzerinde denetim yaptı.
Mersin’in en önemli problemlerinden biri olan trafik sorununu azaltmak isteyen Büyükşehir Belediyesi trafik zabıta ekipleri denetimlerini yoğunlaştırdı. Zabıta Dairesi Başkanlığı, artan trafik problemine yönelik, toplu taşıma araçları, ticari taksiler ve okul servis araçları denetimlerine hız vererek, Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararları doğrultusunda yoğun bir çalışma temposu içine girdi. Bu çerçevede çalışmalara başlayan trafik zabıta ekipleri, başlıca toplu taşıma ve ticari taksi araç sürücülerinin kılık ve kıyafetleri, araçların temizliği, araç içerisinde sigara içilmemesi, kaldırım üzerine bırakılan araç işgallerinin önlenmesi gibi konularda denetimlerini yaptı.
Trafik zabıta ekiplerinin 7 gün 24 saat görevinin başında olduklarını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, uygulamalara devam edileceğini bildirdi.