X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fethiye’de Okulda Deprem Tatbikatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fethiye’de Okulda Deprem Tatbikatı

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 08:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
ÖZEL FETHİYE’DE DEPREM TATBİKATI
Fethiye’de Okulda Deprem Tatbikatı

Fethiye’de Şubat Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Özel Fethiye İlkokulu ve Ortaokulu Sivil Savunma Kulübü ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi, Akut İlçe Teşkilatı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Esnaf Hastanesi’nin katkılarıyla deprem
tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikattan önce bütün sınıflara sivil savunmanın önemi ve herhangi bir afet durumunda neler yapılacağı ile ilgili olarak AKUT Fethiye birim sorumlusu Sadi ÇİDEM tarafından bilgiler aktarıldı. Tatbikatta tüm öğrenci, öğretmen ve personel sirenlerin çalmasının ardından sınıfları terk edip okul bahçesinde toplandılar. Amacına uygun olarak başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikatın ardından öğrencilere seslenen AKUT birim sorumlusu Sadi Çidem, ”Bugün yaptığımız bu tatbikatla sivil savunmanın ne kadar önemli olduğunu alınacak tedbirlerin ve ikaz ve alarm işaretlerine uymanın ne denli hayati önem arz ettiğini göstermiş olduk. Sivil savunmayla alakalı ciddi çalışmalar yürütüldüğü için çok mutluyuz idareci ve öğretmenlere hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim" dedi.
Okul Müdürü Ayser Yılmaz da, yaptığı konuşmada, "Öğrencilerimizin deprem gerçeğine karşı hazırlıklı olmalarını çok önemsiyoruz. Yaptığımız bilgilendirme seminerlerinin ardından öğrendiklerimizi uyguladık. Öğrencilerimizi soğukkanlı bir şekilde dikkat etmeleri gereken hayati önem arz eden hususlara uyarak binayı terk ettikleri için kutluyor, bize uygulamalı eğitimimizde yardımcı olan tüm birimlere teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.