Türkiye'nin en iyi haber sitesi
MUĞLA HABERLERİ
Tüm Şehirler
  • Muğla
  • Muğla
  • Muğla
  • Muğla
  • Muğla

Ege Bölgesinin güneyinde yer alan Muğla, Asar (Hisar) dağı eteklerinde ovaya doğru yayılmış, kendine has mimarisi, daracık sokakları ve herbiri turizm merkezi ilçeleri ile tam bir turizm cennetidir. 838,324 nüfusa sahiptir.

Coğrafya
Muğla ili, ülkemizin güneybatı köşesinde, Toros kıvrım sistemiyle Batı Anadolu kıvrım sisteminin iç içe girdiği dağlık ve engebeliğin Menteşe yöresinde yer almaktadır. Şehir merkezi Karadağ, Kızıldağ, Masa Dağı, Hamursuz Dağı ile çevrelenmiş olup Hisar Dağından ovaya doğru yayılır. Muğla ili toprakları iki coğrafi bölgemiz içersinde yer almaktadır.

Ulaşım
Muğla ili kara, hava ve deniz yolları bakımından zengin sayılır. İzmir-Aydın-Denizli-Isparta-Antalya yönünde uzanan E-24 karayolundan Aydın'dan ayrılan 6 numaralı karayolu Muğla'ya bağlanır.

Ekonomisi
Muğla'nın ekonomisi çok yönlü olup, tarıma, turizme, sanâyi ve ticârete dayanır. En çok turist gelen illerden biridir. Turistik tesisler giderek artmaktadır. Orman, turunçgiller ve sanâyi ürünleri bakımından zengindir.

Gezilecek yerler
Muğla evleri, Bodrum, odrum Kalesi, Antik Tiyatro, ve Yalıkavak, Güvercinlik, Gölköy, Akyarlar, Bitez ve Ortakent Yahşi koyları. Marmaris; Cennet adası, Turunç koyu, İçmeler, Fosforlu Mağara, Kumlubük, Günnücek. Fethiye; Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Saklıkent. Dalaman, Datça.
Devamı
Muğla Hava Durumu
Muğla Yol Durumu
Muğla Ezan Vakti
YEREL HABERLER
SON DAKİKA