X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Genç Muhasebeci’nin Organları 5 Kişiye Umut Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Genç Muhasebeci’nin Organları 5 Kişiye Umut Oldu

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 06:58 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
MUĞLA’NIN BODRUM İLÇESİNDE GEÇİRDİĞİ TRAFİK KAZASI SONUCU AĞIR YARALANARAK YOĞUM BAKIMA KALDIRILAN 25 YAŞINDAKİ FATMA KILIÇ'IN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ. GENÇ KADININ ORGANLARI 5 KİŞİYE UMUT OLDU.
Genç Muhasebeci’nin Organları 5 Kişiye Umut Oldu

’nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanarak yoğum bakıma 25 yaşındaki genç muhasebecinin beyin ölümü gerçekleşti. Genç kadının organları 5 kişiye umut oldu.
Geçtiğimiz hafta motosikleti ile iş yerine giden 25 yaşındaki Fatma Kılıç, bir minibüs ile çarpışmış ve kaza sonrası ağır yaralanmıştı. Bir hafta boyunca Bodrum Devlet Hastanesi’nde hayata tutunmaya çalışan genç muhasebeci 6 günlük hayat mücadelesine yenik düştü. Beyin ölümü gerçekleşen Kılıç’ın ailesi genç kadının organlarını bağışlamaya karar verdi. Gece saat 01:00’de yaklaşık 2 saatlik bir operasyon ile birlikte genç muhasebecinin kornea, böbrek, karaciğerleri ve kalbi alındı. Kılıç’ın Karaciğeri Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürülürken, Böbrekleri ise İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastesi’ne nakil edildi. Uçak ambulans ile İzmir’den gelen doktorlar genç kızın kornea ve kalbini alarak ambulansla havalimanına götürdü ve isimi gizli tutulan bir hastaneye yola çıkardılar.