X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yüzlerce Kişi Bodrum’da Koşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yüzlerce Kişi Bodrum’da Koşacak

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 16:52
BU YIL İKİNCİ KEZ DÜZENLENECEK YARIŞLARA ŞU ANA KADAR YAKLAŞIK BİN SPORCUNUN BAŞVURDUĞU ÖĞRENİLİRKEN, BAŞVURU SONUNDA TÜRKİYE VE DÜNYANIN BİRÇOK ÜLKESİNDEN BİN 250 YARIŞMACININ BODRUM’DA YAPILACAK YARIŞMAYA KATILMASININ BEKLENDİĞİ ÖĞRENİLDİ.
Yüzlerce Kişi Bodrum’da Koşacak

3 Mayıs’ta Bodrum Cruise Port tarafından düzenlenecek yarışma öncesinde Global Liman yetkilileri ve Bodrum Belediyesince bilgilendirme yapıldı.
Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi’nde yapılan toplantıda konuşan Bodrum Yolcu Limanı Müdürü Gonca Uygun, sosyal sorumluluk projelerine devam ettiklerini ve bu yıl 2 yarış düzenleyeceklerini belirterek şunları söyledi:
"Birinci yarış Bodrum’da olacak. İkinci yarış ise Eylül ayında Montenegro’da yapılacak. Bu yarış gelirlerini de yardım kurumlarına bağışlıyoruz. Bu sene parıltı derneğine bağışlamaya ve görme engelli öğrencilerimize ışık olmayı ümit ediyoruz. Etkinlikler kapsamında Yol Project adlı müzik grubu konser verecek. Bodrum’a faydalı olmaya çalışıyoruz. Ekonomiye hareketlilik kazandırmayı amaçlıyoruz"
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, yarışmanın Bodrum turizmine büyük katkı sağladığına inandığını belireterek, "Bodrum olarak bizim için en önemli nokta Bodrum’a gelecek bin ile bin 500 arasında kişinin Bodrum tanıtımına yapmış olacağı katkıdır. Bu birçok ülkede uluslararası gazetelerde yer alacak, Bodrum’un ismi tekrar gündeme gelecek ve Bodrum’un güzelliklerini tüm arkadaşlarına anlatacaklardır. Bu etkinliğin turizm sezonu başında olması da sezona katkı sağlayacak" dedi.
bu yıl ikinci kez düzenlenecek yarışlara şu ana kadar yaklaşık bin sporcunun başvurduğu öğrenilirken, başvuru sonunda Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden bin 250 yarışmacının Bodrum’da yapılacak yarışmaya katılmasının beklendiği öğrenildi.