X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bakan Zeybekci, CHP’nin ’Merkez Türkiye Projesini’ Eleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bakan Zeybekci, CHP’nin ’Merkez Türkiye Projesini’ Eleştirdi

  • Giriş Tarihi: 22.5.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 23.5.2015 07:21
EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ‘MERKEZ TÜRKİYE’ PROJESİNİ ELEŞTİREREK, “KILIÇDAROĞLU'NUN BU HAYALİ PROJESİ, MERHUM ECEVİT'İN KÖY KENTLER PROJESİ'NDEN ÇOK DAHA KÖTÜ BİR KOPYA PROJE. ALLAH CHP'LİLERE SABIR VERSİ
Bakan Zeybekci, CHP’nin ’Merkez Türkiye Projesini’ Eleştirdi

(İHA) – Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Merkez Türkiye’ projesini eleştirerek, “Kılıçdaroğlu’nun bu hayali projesi, merhum Ecevit’in Köy Kentler Projesi’nden çok daha kötü bir kopya proje. Allah CHP’lilere sabır versin” dedi.
Bakan Zeybekci, Muğla’nın Marmaris ilçesinde saldırıya uğrayan AK Parti Meclis üyesini hastanede ziyaret etti. Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Zeybekci, CHP’nin “Merkez Türkiye Projesini” eleştirdi. Zeybekci, “Merhum Ecevit’in de köy kentleri vardı. Çok masumdu onlar ama bir hayaldi. Meclisteki Serbest Bölgeler Kanunumuza ve 2014-2018 Onuncu Kalkınma Planımıza bakacak olursak, şu anda 19 tane planlanıp yaklaşık 6 tanesinin uygulamalarına bakacak olursak, hükümetimizin gerek metalurji gerekse petro kimya anlamındaki projelerine bakacak olursak bunlar zaten yapılan şeyler. Ama Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu hayali projesi, merhum Ecevit’in Köy Kentler Projesi’nden çok daha kötü bir kopya proje. Allah CHP’lilere sabır versin” dedi.