X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bodrum’da Görüntü Kirliliğine Neden Olan Tabelalar Toplatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bodrum’da Görüntü Kirliliğine Neden Olan Tabelalar Toplatılıyor

  • Giriş Tarihi: 1.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
YÖNETMELİĞE AYKIRI BİÇİMDE ASILARAK GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE NEDEN OLAN TABELA, AFİŞ VB. MALZEMELER, BODRUM BELEDİYESİ EKİPLERİ TARAFINDAN TOPLANIYOR.
Bodrum’da Görüntü Kirliliğine Neden Olan Tabelalar Toplatılıyor

Yönetmeliğe aykırı biçimde asılarak görüntü kirliliğine neden olan tabela, afiş ve malzemeler, Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından toplanıyor.
Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Bodrum Belediyesi Mali İşler Müdürlüğüne bağlı İktisat İşleri Birimi ekiplerinin koordineli olarak görüntü kirliliğini önlemek amacıyla başlattıkları çalışma, Bodrum ilçe genelinde sürüyor. En son Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü’nde mahalle genelinde yapılan çalışmalarda ekipler çok sayıda reklam tabelası, yönlendirme tabelası ve bez afişi toplayarak görüntü kirliliğinin önüne geçti. Özellikle de yaz sezonunun içerisinde olunması sebebiyle ekipler çalışmalarına hız verdi.
Çalışmalarda öncelikle, Bodrum Belediyesi Tabela Yönetmeliğine aykırı bir biçimde asılarak çevre görünümünü bozan, görüntü kirliliği oluşturan ve izinsiz olarak asılan tabela ve afişler belirlendi. Yaya kaldırımlarına, yaya yürüyüş yollarına, meydanlara, direklere, aydınlatma direklerine ve yeşil alanlara asılan çok sayıda tabela, belirlenen plan ve program dahilinde Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından aralıksız süren çalışmalarla tek tek toplandı.
Bodrum Belediyesi yetkilileri, çalışmaların ilçe genelinde devam ettiğinin bilgisini verdi.