X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bodrum’da Turistleri Rahatsız Eden Dilenci Operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bodrum’da Turistleri Rahatsız Eden Dilenci Operasyonu

  • Giriş Tarihi: 1.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
DİLENCİLER
Bodrum’da Turistleri Rahatsız Eden Dilenci Operasyonu

Yaz sezonu ile birlikte Bodrum’a gelen turistleri rahatsız eden dilencilere zabıta ekiplerinin yaptığı operasyonla toplandı.
Bodrum genelindeki özellikle kalabalığın yoğun olduğu cadde, sokak ve meydanlarda denetimlerini sıklaştıran belediye ekipleri, yaptıkları operasyon ile dilencileri topladı.
Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları denetimler kapsamında dilencilere geçit vermemek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yaz sezonu boyunca kalabalığın hakim olduğu Bodrum merkez ve Gümbet Mahallesi başta olmak üzere dilencilere yönelik operasyon yapan Bodrum Belediyesi Zabıta Ekipleri, çalışmalarını ilçe genelinde sürdürüyor.
Ekipler, dilencilik yaptıklarını tespit ettikleri kişileri yakalayarak Kabahatler Kanununa göre uyguladıkları yasal işlemlerin ardından şehir dışına çıkarıyor.
Turistleri rahatsız eden ve para isteyen dilenciler yaz sezonu boyunca Bodrum’u mesken tutuyor. Kış aylarında başka il ve ilçelere giden dilenciler yaz başında Bodrum’a gelerek yerli ve yabancı turistleri rahatsız ediyor. Turistleri rahatsız ettiklerini gören zabıta ekipleri tüm Bodrum’da alarma geçti. Sokak ve caddelerden topladığı dilencileri şehir dışına yolladı.