X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sivas’ta ‘Önce Namaz’ Konulu Bilgi Yarışması Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’ta ‘Önce Namaz’ Konulu Bilgi Yarışması Yapıldı

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:21
SİVAS İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN“ÖNCE NAMAZ” KONULU ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMANIN SINAVI YAPILDI.
Sivas’ta ‘Önce Namaz’ Konulu Bilgi Yarışması Yapıldı

İmam Hatipliler Derneği tarafından organize edilen“Önce Namaz” konulu ödüllü bilgi yarışmanın sınavı yapıldı.
Dirilişe Çağrı Namaz konulu kitap, Sivas merkezde eğitime devam eden 4 imam hatip liselerinde bulunan öğrencilere okumaları için dağıttı. Öğrenciler kitapları üç hafta içerisinde okuduktan sonra bu kitaptan sınava tabii tutuldu. Sivas Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan yarışmaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve namazı sevdirmek amacıyla düzenlenen yarışmada öğrencilere 50 soru soruldu.
Yarışma sonrasında bir açıklama yapan Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Aktaş, erkeklerin Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, kızların ise Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sınava girdiğini söyledi.
Test usulü yapılan sınav sonrasında yapılacak olan değerlendirme öğrencileri ödüllendireceklerini dile getiren Aktaş, birinci olan öğrenciye üç çeyrek, ikinci olana iki çeyrek, üçüncü olana ise bir çeyrek altın vereceklerini, ilk 20’yi giren öğrencilere ise çeşitli hediye vererek ödüllendireceklerini kaydetti.