X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER GS ve FB'de Sekizli Final heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

GS ve FB'de Sekizli Final heyecanı

  • Giriş Tarihi: 17.3.2013 12:40

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Sekizli Final organizasyonu, yarın Rusya'nın Ekaterinburg kentinde başlayacak.

Ekaterinburg takımının ev sahipliğinde, 18-24 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve Türkiye'den Fenerbahçe ile Galatasaray'ın da şampiyonluk mücadelesi vereceği Sekizli Final'de, ilk olarak takımlar dörderli iki grupta mücadele ederek yarı finale kalmaya çalışacak.
A Grubu'nda Galatasaray, ev sahibi Ekaterinburg, Slovakya'dan Good Angels ve Polonya'dan Polkowice'yle, B Grubu'nda ise Fenerbahçe, Rusya'dan Sparta&K Moskova Region, Fransa'dan Bourges Basket ve İtalya'dan Famila Schio takımlarıyla karşı karşıya gelecek.

Grupları ilk iki sırada bitirecek takımlar, çapraz eşleşmeyle yarı finalde karşılaşacak ve bu maçları kazanan ekipler de finale yükselecek.
Geçen yıl Galatasaray'ın ev sahipliğinde, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Sekizli Final organizasyonunu İspanya'nın Ros Casares takımı şampiyon tamamlamış, Fenerbahçe dördüncü, Galatasaray ise beşinci sırada kendisine yer bulmuştu.

-Maç takvimi-

Organizasyondaki ilk gün maçlarında yarın Galatasaray, Good Angels'a, Fenerbahçe de Bourges Basket ekibine karşı galibiyet arayacak.
DIVS Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek turnuvada grup maçlarının takvimi ve başlangıç saatleri (TSİ) şöyle:

A Grubu
-------
Yarın:
15.00 Ekaterinburg-Polkowice
17.30 Galatasaray-Good Angels
19 Mart Salı:
15.00 Good Angels-Ekaterinburg
17.30 Polkovice-Galatasaray
20 Mart Çarşamba:
15.00 Ekaterinburg-Galatasaray
17.30 Good Angels-Polkowice

B Grubu
-------
Yarın:
10.00 Sparta&K Moskova Region-Famila Schio
12.30 Fenerbahçe-Bourges Basket
19 Mart Salı:
10.00 Bourges Basket-Sparta&K Moskova Region
12.30 Famila Schio-Fenerbahçe
20 Mart Çarşamba:
10.00 Bourges Basket-Famila Schio
12.30 Sparta&K Moskova Region-Fenerbahçe

Organizasyonda gruplarını ilk iki sırada bitiren ekiplerin karşılaşacağı yarı final maçları 22 Mart Cuma günü, üçüncülük ve final maçları ise 24 Mart Pazar günü oynanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.