ARKADAŞINA GÖNDER Organize şüphesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Organize şüphesi

  • Giriş Tarihi: 23.7.2011

Fenerbahçe-Shakthar Donetsk maçındaki olaylar için ilginç iddialar var. Maç öncesi taraftar grupları ile yöneticilerin bir araya geldiği ve basına karşı protestonun kışkırtıldığı iddia edildi

Fenerbahçe-Shakthar Donestk maçında medyaya yönelik saldırıların ardından, ikinci yarıda taraftarların sahaya girmesiyle karşılaşmanın yarıda kalması üzerine TFF'nin hakem raporuna göre inceleme yapacağı, saha olayları sebebiyle Saracoğlu Stadı'nın iki resmi maç kapanabileceği iddia edildi. Çarşamba gecesi Kadıköy'de yaşananlar akıllara "Olaylar organize miydi?" sorusunu getirdi. İşte bu şüpheyi uyandıran gelişmeler:

1- Taraftar niye sahaya indi, nasıl galeyana geldi? Herkes Fenerbahçe camiasının büyüklüğünü göstermeye, kenetlenmeye yönelik tavır sergilenmesini beklerken, özellikle statta oluş(turul)an atmosfer ve gün içindeki gelişmelerle insanlar adeta çileden çıktı. Önce 15:00 sularında yönetimin Türkiye Futbol Federasyonu'nu topa tutan açıklaması geldi. Ardından 17:00'de Başkan Aziz Yıldırım'ın veda mesajı yayımlandı. Maça gelen taraftarlar bu atmosferde iyice gerildi.

2- Maçtan bir gün önce Fenerbahçeli bazı yöneticilerin bazı taraftar gruplarıyla biraraya geldiği iddia edildi. Toplantının amacı yapılacak protestoları şekillendirmekti. Aynı iddiaya göre hedefte sadece bir gazete vardı ama protestolar başlayınca zaten gergin olan tribünler bütün medyayı hedef aldı.

3- 19:30 civarında Şükrü Saracoğlu Stadı'nın tribünlerini doldurmaya başlayan taraftarlar, Aykut Kocaman ve takımı bağırlarına basarken kontrollülerdi. Saat 20:40'a kadar da böyle gelindi. Bu sırada Fenerium üst sağ tribününden bir grup basın tribününe dönerek Habertürk'ü protestoya başladı. Aynı anda stat hoparlörlerinden bir şarkının "Ne habersin, ne Türk'sün" mısrası nakarat haline getirilerek üst üste yayınlandı. Bu tablo olayların fitilini ateşledi. Bütün tribünlerden medyaya protesto başladı. Basın tribünü boşaltılana kadar burada, sonra da saha içinde foto muhabirlerine yönelik saldırılar yaşandı.

4- İkinci yarıda taraftarların sahaya girişi öncesinde küçük bir grubun olayları başlattığı gözlendi. Bu gruptaki bazı simaların Topuk Yaylası'nda gazetecilere saldıran, Beşiktaş DGM, Haseki ve Şişli Etfal Hastaneleri ile Metris'in önündeki gösterilerle, Kadıköy'deki yürüyüşün baş aktörleri arasında oldukları öne sürüldü. Maçta yaşananlarla ilgili olarak idari soruşturma açıldı. İstanbul Emniyeti de, Topuk Yaylası, Metris, Haseki ve Beşiktaş'taki görüntülerle statta sahaya girenlerin ve olayları kışkırtanların görüntülerini kimlik tespiti için incelemeye başladı.


kalan karakter 1000

vuralkantar vuralkantar // ANKARA

bu olaylarda f.bahçe kulubunun,yönetici
lerinin,taraftarının hiç bir suçu yoktur
bu olayları rakıp takım taraftarları yapmıştır bu kişiler f.bahçe forması giyerek sahaya dalmışlardırrrr
işte tek gerçek budurrrrr

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 24.07.2011 05:29
ts ts

a- Ts' lular Fb forması giyip sahaya dalmıştır.
b- Gs' lı fanatikler Fb forması giyip sahaya girmiştir.
c- Şike soruşturmasını yürüten savcı ve hakim organize etmiştir.
d- Hepsi
e- Hiçbiri

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır9
cevapla 23.07.2011 12:08
Velespit Velespit // İSTANBUL

Para, şike, şaibe, organizasyon! Yazık!

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır9
cevapla 23.07.2011 12:00
07AHMET 07AHMET // ANTALYA

Bu tamamen Polisin ve Yargının suçu bir inceleme ve dava süreci ancak bu kadar rezalete dönüştürülebilirdi ve aynen öyle yaptılar. Bu soruşturma gizli olarak , sulandırmadan yapılamazmıydı ? Önce bu şekilde davranarak şüphelileri toplumda linç ettirdiler, şüphelilere ve avukatlara verilmeyen deliller nasıl oluyorda medyaya servis edilebiliyor, medya da kendi yorumlarıyla ve FB düşmanlarının katlılarıyla olayı katmerleyerek rezalete katkıda bulunuyor, ondan sonrada uluslarası itibarımız sıfırlanıyor. Polis ve yargı mensuplarında suç örgütlerine üye olanlar rüşvet çarkının içinde yer alan insanlar yakalanıyor ancak bunların dinleme kayıtları ve aralarında konuşmalar hiç bir şekilde deşifre edilmiyor onların özel bir durumları mı var? Herkesin şapkasını önüne koyup bir düşünmesi gerekiyor... Biz şike yapmışsak bizi Bank Asyaya hatta amötör kümeye kadar düşürsünler.. Son sözüm dar ağacındada olsam FB...saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır8
cevapla 23.07.2011 10:20
Yasar Yasar

Hic yakismiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır6
cevapla 23.07.2011 10:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.