Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Federasyon'da temizlik

Giriş Tarihi: 10.8.2011

Türkiye Futbol Federasyonu, çalışanları Şenman ve Kalender'in sözleşmelerini "Görevi kötüye kullanma" gerekçesiyle feshetti. Kararda Gümüşdağ ve Arıboğan'ın imzası var

Soruşturmayla TFF kritik bir karar aldı. Kozmik odada şike iddialarını inceleyen Federasyon, soruşturmaya adı karışan çalışanlarının iş akitlerini sonuç beklemeden feshetti. İş sözleşmeleri feshedilen isimler Profesyonel Futbolcu Tescil İşleri Müdürü Haldun Şenman ve Futbol Gelişim Direktörlüğü İletişim Uzmanı oldu. Fesih sözleşmelerini Başkan Vekilleri Lütfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ imzaladı. Sözleşme fesihlerine 4857 Sayılı Kanunun 25/2-e maddesi gerekçe gösterildi. Söz konusu maddede, "İşçinin, işverenin güvenini kötüye kullanmak, hırsızlık yapmak" gibi ifadeler yer alıyor. Çalışanlar sözleşmelerin feshedildiği madde gereği tazminat haklarından da mahrum olacaklar.

HUKUKÇU GÖRÜŞÜYLE KARAR
SABAH'a konuşan hukukçuların görüşü doğrultusunda böyle bir karar aldıklarını belirtti. Federasyon'un bu tasarrufu, iddianamenin açıklanmasından sonra Fenerbahçe'nin düşürülüp düşürülmeyeceğiyle ilgili alınacak karar hakkında da ipucu veren bir tasarruf olarak değerlendiriliyor. Sözleşmesi feshedilen Şenman'ın, 12 Nisan'daki menajerlik sınavı sorularını sattığı iddia edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Federasyon'da temizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz