X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Necip Uysal'ı dinlendireceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Necip Uysal'ı dinlendireceğiz'

  • Giriş Tarihi: 7.2.2013 13:42

Sakatlığı nedeniyle (A) Milli Futbol Takımı'nın Çek Cumhuriyeti ile oynadığı hazırlık maçının aday kadrosundan son anda çıkartılan Beşiktaşlı Necip Uysal'ın bir süre dinlendirileceği, antrenman ve maçlara katılımı hakkında ise yapılacak tıbbi değerlendirmenin ardından karar verileceği bildirildi.

Milli futbolcunun sağlık durumu hakkında Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesine açıklamalarda bulunan kulüp doktoru İsmail Başöz, Necip Uysal'ın 1 aydır karın kaslarındaki ağrı nedeniyle takip altında bulunduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

''Necip Uysal'ın sakatlığı tam olarak karın kasları alt tendonlarında aşırı kullanım sorunu olan 'tendinit' ve buna eklenen bir kas gerilmesi durumudur. Oyuncumuzun tedavisi bu doğrultuda sürdürülmektedir. Bir aylık süre boyunca antrenman ve maçlara katılımı tam olarak gerçekleşmiştir. Oynadığı son maçtan sonra ağrısında artış görünen Necip Uysal için milli takım sağlık heyeti ile yaptığımız görüşmeler sonunda kendisinin dinlendirilmesi kararına varılmıştır. Futbolcumuzun antrenman ve maçlara katılımı yapacağımız tıbbi değerlendirmelere göre belirlenecektir.''