X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TFF'den F.Bahçe'ye sert yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TFF'den F.Bahçe'ye sert yanıt

  • Giriş Tarihi: 5.3.2013 14:10 Güncelleme Tarihi: 5.3.2013 14:28

TFF, MHK Başkanı 'i istifaya davet eden Kulübü'ne yanıt verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı 'i istifaya davet eden Fenerbahçe Kulübü'ne yanıt verdi.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

" Kulübü tarafından yapılan ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sayın Zekeriya Alp'i hedef alıp, istifaya davet eden açıklama, maksadını aşan, hakem camiasını kamuoyu nezdinde yıpratmayı amaçlayan ve Federasyonumuzca kabul edilemez bir üslubu içermektedir.

Sayın Zekeriya Alp, gerek oyunculuğu, gerekse yöneticilik dönemlerinde Türk futbolunun en saygın isimlerinden birisi olarak, tüm ülkede haklı bir kabul görmüştür.

Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalar, Federasyonumuz tarafından her zaman takdirle karşılanmıştır. Türk hakemliğinin tarihi boyunca uluslararası platformda en büyük performans, onun Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı döneminde gerçekleşmiştir.

Hakem hataları, geçmişte olduğu gibi, dünyanın her tarafında yaşandığı gibi, futbolun en büyük organizasyonlarında da rastlandığı gibi, zaman zaman maalesef günümüzde ve futbolumuzda da yaşanmaktadır.

Bu hatalar asla kasıt taşımamakta, tıpkı oyuncu ve teknik adamların da yaptıkları gibi insani yanılgıları, anlık değerlendirme yanlışlarını içermektedir.

Her kulübün lehine ya da aleyhine yapılabilinen bu hataları, bir maksada bağlamak, farklı ve kesinlikle benimsemeyeceğimiz bir niyetin tezahürü olarak algılamak ya da anlatmaya kalkışmak, sportif yaklaşım biçimi değildir.

, Sayın Zekeriya Alp'e çok özel bir değer vermekte ve böylesine saygın futbol adamı ile birlikte çalışmaktan mutluluk duymaktadır.

Bu tür açıklamalarla, kulüplerimizin de futbolumuzun da bir yere varamayacağı ortadadır.

TFF olarak bir kez daha herkesi sağduyuya davet ettiğimiz kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

kalan karakter 1000

nermin1903 nermin1903

her hakem hatasında bu tür açıklama yapılsa bizim kulübümüz de en az 10 kere aynı açıklamayı yapardı, bırakın bu işleri, bir sizin kulübünüz yok bu ülkede. yenildiniz, tebrik edip oturun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet34
hayır20
cevapla 05.03.2013 16:49
vanmunit vanmunit

afferim TFF

Aynı Görüşte misiniz?
evet29
hayır17
cevapla 05.03.2013 16:47
cengiz cengiz

federasyon başkanlarını FB atama yapar. Futbolun geleceğine FB karar verir. hakem, MHK, pfdk bunlar da ne. kurum mu. hepsi göstermelik. FB dediğin zaman herşeyi kapsar. hakem yüzüme tükürüldü dese bile yanılmıştır. kanunlar değiştirilir FB. yönetmelik değiştirilir FB. Fed. başkanı değiştirilir FB. FB ne derse o olur. bu iş böyle. artık anladık ama biraz geç oldu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet33
hayır20
cevapla 05.03.2013 16:26
ahmet göktürk ahmet göktürk

cüneyt çakır,yunusyıldırım,vahap beyaz,şikeyle kazandığınız nice şampiyonluklarda aklınız nerdeydi.ozamanlar da mhk'yı istifaya davet etseydiniz ya
fenerbahçe cumhuriyeti

Aynı Görüşte misiniz?
evet31
hayır19
cevapla 05.03.2013 16:16
TALHA TALHA

tff komple istifa

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır13
cevapla 05.03.2013 16:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.