X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER F.Bahçe için 5 ihtimal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

F.Bahçe için 5 ihtimal

  • Giriş Tarihi: 11.7.2013 11:15

Fenerbahçe için UEFA Tahkim Kurulu’ndan pazartesi günü 5 farklı karar çıkabilir.

Kurul cezayı 1+1 yıla düşürür, daha önce Sarı-Lacivertli kulübün Devler Ligi'ne gitmediği 1 yılı hesaba katarsa F.Bahçe'nin Avrupa'da önü açılır.

F.Bahçe, UEFA Tahkim Kurulu'nda savunmasını yaptı. Peki şimdi ne olacak? Nasıl bir karar çıkacak? F.Bahçe'nin kaderini belirleyecek biri 15 Temmuz, diğeri de 19 Temmuz olmak üzere iki kritik tarih var. 15 Temmuz'da Tahkim kararını açıklayacak, 19 Temmuz'da ise Şampiyonlar Ligi 3. en eleme kurası var. Pazartesi F.Bahçe'nin faksına UEFA'dan 5 farklı karar gönderilebilir. Bu kararlar doğrultusunda F.Bahçe'nin 19 Temmuz'da Şampiyonlar Ligi kura çekimine katılıp katılmayacağı belli olacak. İşte olasılıklar:

CEZA KALKAR, FB BERAAT EDER

F.Bahçeli hukukçular, ilk günden beri bu tezi savunuyor. Davanın sportif olmadığını savunanlar bu ihtimalin düşük olduğunu, UEFA'nın çeşitli lobilerin etkisi altında beraat kararı vermekten ısrarla uzak duracağını savunuyor.

CEZA YENİDEN 5 YIL ERTELENİR

Disiplin Kurulu'nun Steaua Bükreş örneğinde benzer bir hüküm var. Rumenler'e ceza verilmedi ama UEFA gözlem altında tutacağını açıkladı. Steaua Bükreş F.Bahçe'ye emsal olabilir. F.Bahçe cezasında erteleme talep ediyor.

2+1 YILLIK CEZA AYNEN ONANIR

Bu da kıyamet senaryosu. F.Bahçe, hemen CAS'a başvurur. Spor Tahkim Mahkemesi, dosyayı acil görüşüp, F.Bahçe'nin 19 Temmuz'daki kuralara katılmak için yapacağı tedbir başvurusunu değerlendirir. CAS ya tedbir alır F.Bahçe kuraya katılır ya da tedbir talebini reddedip, davayı esastan görüşmek için tarih verir. F.Bahçe'nin ağır bir tazminat isteyeceği davanın en erken Aralık ayında görüşülmesi mümkün olur.

1 YILA AFLA CEZA 1+1 YILA İNER

Tahkim Kurulu, orta yolu seçip herkesin memnun olacağı bir karar alabilir. Bu kararla 3 Temmuz sürecine mutlak ceza vermek isteyen UEFA yönetimi de elini rahatlatır.

1+1'E İNER 1 YILI ÇEKMİŞ SAYILIR

F.Bahçe, 3 Temmuz sürecinde Şampiyonlar Ligi'nden bir yıl ihraç edildi. Infantino imzalı mektupta TFF'ye cezanın 1 yıl ile sınırlı olduğu vurgulanıyor. UEFA'nın sözünü tutması halinde F.Bahçe, Şampiyonlar Ligi'ne yine katılır.

Akşam

kalan karakter 1000

6saray 6saray

sadece gs lilerin yorum yapması çok manidar.)Aynı sezon oynanan Gs-Trabzon maçını yorumlayın önce..

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır9
cevapla 11.07.2013 16:11
fisas fisas

hahaha..şike yaptıkları barzi belli hatta rekor.ceza artacaktır 4 2 olur gibi.maçtan önce ev parası vermiş hem de siyah poşette.savunmaya bak.fb savunması komedi ilmlerine iyi senaryo olurdu.rahmetli kemal sunal olsaydı bu filmi yapardı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır45
cevapla 11.07.2013 12:27
burak genç burak genç // İSTANBUL

bir şarkıda diyorduya hani bir ihtimal daha var oda ölmekmi dersin,söyle canım ne dersin diye şimdi bende sormak istiyorum azizbeye söyle canım sen ne dersin ümidin varmı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet29
hayır39
cevapla 11.07.2013 12:26
Eser Güzel Eser Güzel

O Ceza Gelecek...!

Aynı Görüşte misiniz?
evet46
hayır57
cevapla 11.07.2013 11:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.