X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tehlike asıl şimdi kapıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tehlike asıl şimdi kapıda

  • Giriş Tarihi: 16.7.2013

Son kongresinde şikede zaman aşımını kaldıran ve yerel federasyonlara ceza verme yetkisi alan UEFA, TFF'ye "Kararlarını gözden geçir" diyebilir

UEFA, Mayıs ayı içerisinde yaptığı son kongresinde şike ile mücadele için zaman aşımını ortadan kaldırmış ve gerekli yaptırımları uygulamayan yerel federasyonlara ceza uygulanması yönünde karar almıştı. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın cezalarının onanması sonrası UEFA'nın ilk icra kurulu toplantısında TFF'yi uyarmak için karar alacağı ve TFF'ye "Kararlarını gözden geçir yoksa sonuçlarına katlanırsın" minvalinde bir mektup yollayacağı belirtiliyor.

TFF'NİN KURULLARI SİLBAŞTAN
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, son mali genel kurulda "Fenerbahçe ve Beşiktaş, UEFA'ya giderek savunmalarını yapacaklar. Ceza alırlar ya da almazlar, bizi ilgilendirmez. Yeter ki Türk futboluna ceza gelmesin" açıklamasını yaparak Türk futbolunu bekleyen tehlikeye dikkat çekmişti... UEFA'nın ilk icra kurulu kararı sonrası TFF'ye kararlarını gözden geçirmesi telkininde bulunan bir mektup yollayacağı kulislerde konuşulurken, TFF yönetiminin gardını şimdiden almaya başladığı ve ilk olarak kurullarını değiştirmek için düğmeye basacağı gelen haberler arasında.

NE DEDİLER?
Türker Arslan: (CAS Hakimi, TFF Tahkim Kurulu Eski Başkanı)

Kulüplerin CAS'a gitme yolları var. Yürütmeyi durdurma talebinde bulunacaklardır. Ancak CAS kolay kolay tedbir kararı almaz. CAS, yürütmeyi durdurma talebine, 2-3 gün içinde cevap verebilir. CAS'tan çok nadir tedbir kararı verildiği için, ben tedbir kararı çıkacağına ihtimal vermiyorum. CAS davası en az 4 ay sürer, 7-8 ay veya daha uzun da sürebilir. Çünkü kapsamlı bir dosya. Duruşma yapılacak, hakemler karar verecek. CAS davası sonucunda ancak tazminat ödeme kararı olabilir.

Yunus Egemenoğlu: (TFF eski yöneticisi)
Bu kararlarla Tahkim süreci sonuçlanmış oldu. UEFA'nın yargı kurulları nihai kararını verdi. CAS'ta iki türlü yargılama var. Bir tanesi olağanüstü, direği olağan süreç.. CAS'ın, davayı olağanüstü sürece alması için UEFA'nın da onayı olması gerekiyor. UEFA'nın kabulüne bağlı olduğu için olağanüstü süreci ben zor görüyorum. İkincisi olağan süreç.. Burada süreç en kısa 8 ayı buluyor. CAS'tan tedbir kararı çıkması da oldukça zor görünüyor. UEFA, Mayıs ayında Londra'da 23. madde ve 10. madde değişikliğine gitti. Bu maddelerde de ulusal federasyonlara baskı yapılacağı yazılıyor. UEFA'nın, bir yazı göndererek TTF kararlarına müdahale etmesi mümkün.

Prof. Dr.Nadi Günal: (Spor hukukçusu)
Ben açıkçası Beşiktaş açısından erteleme kararı çıkmasını bekliyordum. Avrupa kuralarının çekilmesine çok az bir süre kaldı. Fenerbahçe şimdi yürütmenin CAS'tan durdurulmasını talep edecek. Burada acil bir durum söz konusu.. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın bu sezon Avrupa kupalarına katılmasını zor görüyorum. Süre kısa ama imkansız değil. Ben 19 Temmuz'a kadar CAS'ın yürütmenin durdurma kararı vereceğini düşünmüyorum. Benim tahminim uzun bir süre Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın CAS davasının süreceği...

kalan karakter 1000

KuytHoca KuytHoca

Bırakın bunları ya. Cardoza golleri sıralayınca göreceksiniz gerçekleri.Kimse yıkamaz Fener'i.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır24
cevapla 16.07.2013 15:36
rahatsiz sivil rahatsiz sivil

Bence Aziz Yıldırımın heykelini dikmeliler bu fenerliler hemde Metrisin önüne. Nede olsa şikeden ceza alan ilk kulüp başkanı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet33
hayır4
cevapla 16.07.2013 12:40
halil aydoğan halil aydoğan

bence fenerbahçe elindeki bütün kupaları federasyona teslim edip fenerbahçeyi fes etsinler yazık bu ülkenein en serefli takımnın şikeyle suçlamak gs- ve ts aralarında paylaşsınlar.... sonra kendi aralarında oynasınlar 5 sene gs 1 sene ts samp olsun.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır33
cevapla 16.07.2013 12:15
fsk fsk

size gs ve ts mi şike yapın dedi. kendi yönetiminizde hiç mi suç yok. bizim haketmediğimiz kupalara ve şampiyonluklara ihtiyacımız yok. sizde gerçekleri biliyorsunuz ama kendinize yediremiyorsunuz. giden gider kalan sağlar bizimdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır1
cevapla 16.07.2013 17:37
inadına trabzon inadına trabzon

platıni goooooooooooool oda trabzonlu

Aynı Görüşte misiniz?
evet30
hayır1
cevapla 16.07.2013 12:23
TC TC

Ben bu fenerlileri anlamiyorum ya. Aziz bey birakin degil sade Fenerbahcemizi bütün türkiyeyi dünyaya rezil etti, dahada fenerli taraftarlar adami kahraman ilan ediyorlar. Vallahi bize bunlar az bile. Avrupa birligine girmek istiyoruz, ama bu kaz kafaylan asla.

Aynı Görüşte misiniz?
evet32
hayır5
cevapla 16.07.2013 12:12
TC TC

burdaki yazilanlarin hepsini Galatasaray söylemisti, ve Galatasarayi hain ilan ettiler türkiyede

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır4
cevapla 16.07.2013 11:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.