X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Galasaray'dan ilk Terim açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Galasaray'dan ilk Terim açıklaması

  • Giriş Tarihi: 24.9.2013 21:30

Fatih Terim'in Galatasaray'daki görevine son verilmesinin ardından kulüpten ilk açıklama geldi.

İşte sarı kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama:

"Son günlerde Profesyonel Futbol Tamımızla ilgili yaşanan gelişmeler, bugün düzenlenen Galatasaray Sportif A.Ş. (Kulüp) ve Şirketimizin kurucu ve hakim hissedarı olan Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurullarında ayrı ayrı müzakere edilerek değerlendirilmiştir. Yönetim Kurullarımızın sözleşmesini iki yıl uzatma kararı almasına cevaben Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim'in kendisine yapılan yeni sözleşme önerisini kabul etmediğini açıklamış olması Yönetim Kurulumuza yeni çözümler aramak konusunda önemli bir sorumluluk yüklemiş bulunmaktadır.

Yaşanan gelişmeler Galatasaray'ın tüm sportif başarılarının temelinde yer alan Galatasaray değerlerine zarar verecek aşamaya gelmiştir. Yönetim Kurulumuz her şeyden önce bu değerlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması sorumluluğu altındadır. Galatasaray'ın tarihsel süreçte oluşmuş yönetim şekli gerek kurum içi hiyerarşi bakımından gerekse görev, sorumluluk ve yetkilerin dağıtımı bakımından kuşku ve tereddüt götürmeyecek ölçüde bellidir ve nettir.

Bu sorumluluğun gereği olarak camiamızın daha fazla yıpratılmasını engellemek amacıyla Yönetim Kurullarımız oybirliği ile Sayın Terim'in sözleşmesinin feshi için kendisine bildirimde bulunulması kararı almıştır.

Bu kararın Şirketimiz, Kulübümüz ve de Sayın Terim için hayırlı olacağı umuduyla, Sayın Terim'e Kulübümüze verdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür eder, Milli Takım'ın başında devam edeceği kariyerinde elde edeceği başarıların tüm camiamızı gururlandıracağının bilinmesini isteriz."

BASIN SÖZCÜSÜ DE KONUŞTU

Galatasaray'ın uzun yıllardan beri oluşmuş bir yönetim hiyerarşisi vardır. Bu hiyerarşinin dışına çıkıldığını hissettiğimiz için bunun korunması adına böyle bir kararı almayı uygun bulduk.

Terim'e milli takımda başarılar diliyorum. Onun başarısı bizi de gururlandıracaktır.

Ergün, gazetecilerin ısrarlı sorularına cevap vermeden açıklamayı kısa kesti.

kalan karakter 1000

Hasan Hasan

Hocayı satanı bizde satarız

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.09.2013 17:51
lütfi lütfi

BÜLENT TULUNU İSTEMİYORUZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.09.2013 01:07
feyzullahoz@hotmail.com feyzullahoz@hotmail.com // İZMİR

hele şükürler olsun kurtulduk

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 24.09.2013 23:30
Budur Budur

Bir Fenerbahçe'li olarak inanılmaz mutlu,Terim adına üzgünüm...GS eski günlerine döner,Ünal başkan 1 yıla kalmaz gider....

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 24.09.2013 23:22
maydonoz maydonoz

o hiyerarşinin içerisinde boğulmanız dileğiyle!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.09.2013 22:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.