X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Hakkımı helal etmiyorum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Hakkımı helal etmiyorum"

  • Giriş Tarihi: 31.10.2013 13:46 Güncelleme Tarihi: 31.10.2013 17:27

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, sessizliğini bozdu… Tecrübeli teknik adam, Galatasaray'dan ayrılışının ardından ilk kez bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'in konuşmasından kısa başlıklar;

"BUGÜNE KADAR SUSTUM ÇÜNKÜ..."
Kimileri susmam ve konuşmamam kimileri içinse neyse benim cephemde yaşananlar anlatmam yönünde görüşleri olduğunu biliyorum. Ben Galatasaray'ı düşünmek ve zarara vermemek için ne kadar titiz davrandıysam da gündemin hiç değişmediğini gördüm. Gördükçe daha çok üzüldüğümü gördüm. Takdir edersiniz ki, benim de değerlerim ve çok değer verdiğim bir ailem var. Hep ne zaman konuşacak, neden konuşmuyor diye devamlı eleştirdiniz beni. Bugüne kadarki suskunluğumun sebebi G.Saray markasına zarar vermemek içindi. Ama öte taraftan Fatih Terim'e zarar veriliyor mu diye düşünen kimse yoktu. Şu an konuşarak yanlış yapıyor olsam da, başkasından zarar gelecekse, kendimden, kendi dilimden zarar gelsin diye böyle bir konuşma yapmaya karar verdim.

Şu an konuşarak yanlış yapıyor olsam da, rahatlamak için konuşmaya karar verdim. Aslında Divan Kurulu'nda, basın mensuplarının olmadığı bir ortamda konuşacaktım. Oradaki abilerimizle, arkadaşlarımızla bir bilgilendirme toplantısı yapmayı planlıyordum. Ancak Sayın Aysal'ın bir gazeteci ile yaptığı TV programı, beni daha fazla beklememeye mecbur kıldı. Kurumsallıkta bir karar alınır ve uygulanır. Olur biter. Bittikten sonra da herkes yoluna gider. Ancak bu durum öyle olmadı.

"ÜNAL AYSAL İLE İLETİŞİM PROBLEMİ YAŞADIK"
1.5 aydır alınan bu kararı meşru kılacak, doğruluğunu kabul ettirecek onlarca söylemde, iddia da, hatta serviste bulunuldu. Dahası halen kimsenin aklının bu konuda net olmadığını düşünüyorum. Şimdi sizin aracılığınızla G.Saraylılara buradan sesleniyorum. Lütfen bir haklı-haksız, suçlu-suçsuz arayışına girmeyin. 60 yaşındayım, beni 40 yıldır tanıyorsunuz. Beni, hiç yüz yüze gelmediği hâlde tanıyanlar var. Bununla gurur duyuyorum.

Galatasaray kültür ve geleneklerini pek çok kişiden daha iyi özümsemiş birine, çıkıp da Galatasaray değerlerine aykırı davrandı diyemezsiniz. Bunu ölçecek bir tartı olsa, pek çok kişiden daha ağır basacaktır benim kefem. 40 yıldır Galatasaray'a hizmet eden biri olarak, büyüklerimden şunu öğrendim: Üyelerin hür iradesi ile seçtiği başkan ve yönetimi hedef gösterecek, suçlayacak, arkasından konuşacak bir eylem içinde bulunmamak. Bu nedenle bir süredir hemen hemen her açıklamada, ismimin geçmesine, hak etmediğim ve yaşamadığım halde, olmayan şeyleri doğru gibi gösterilen olaylara açıkçası cevap verecek olmaktan hicap duyuyorum. Bu kulübün bir divan üyesi olarak biliyorum ki, G.Saray başarılı olmak için her şeyi yapmak, her yola başvurmak değildir. Galatasaray Ali Sami Yen'dir, Galatasaray Metin Oktay'dır!

Sayın Aysal'la iletişim problemi yaşadık. Bunu inkar etmiyorum. Hayatta problem olmayan ilişki yoktur. Buna rağmen yine karşılıklı yolları ayırdık.

Madem Galatasaray değerlerinden bahsediyoruz, antrenmanı bitirip, sırtındaki teriyle soyunma odasına giden hocasının işine son veren, GS TV'den hayal mahsulü bir anlaşmanın haberini veren, evine bildirimde bulunmak için noter gönderen bir anlayış, benim 40 yıldır Galatasaray'da gördüğüm bir uygulama değildir. Bu benim hayatım boyunca rastladığım bir şey değildir. Galatasaray kulübü bu değildir!

kalan karakter 1000

murat murat

sonucda 40 yilini vermis bi imparatora noter gondermek ne galatasaray camiyesine yakisir nede furbola kiniyorum baskani

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 01.11.2013 07:53
nctrn nctrn

Çok gereksiz ve boş bir açıklama olmuş. Fatih Terim efsanedir. Fakat kimse Galatsaray Başkanindan daha büyük değildir. Herkes farkına varmalı ki buna Fatih Terim de dahildir, Ünal Aysal ın makamı aslında Galatasaray ın kendisidir. Yapılan muamele Ünal Aysal a değil Galatsaray a yapılmıştır. Fatih Terim bu kadar önemsiyor ise Galatasaray ı kişisel problemlerini Galatasaray ın kurumsal kimliğine karşı saygısızlık yapmadan çözecekti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 01.11.2013 03:36
celal celal

ASLANSIN HOCAM AYSAL BEYINDE CILEGINI KURUMLASMASINI BIR GUZEL OPERIM

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 01.11.2013 00:44
Hido Hido

Bundan tam 30 sene önce,çocukken mahelleden arkadaşlarla Gs seçmelerine gitmiştik.Derwall elinde bir sopa toprak sahada dubaların etrafını işaretliyordu buralardan koşacaksınız diye. A Takım idmanını izlemek istedik arkadaşlarla.Neden kızdığını,neye sinirlendiğini anlayamadık ama Terim sahada birilerine yönetim ile ilgili o kadar çok bağırıyor,o kadar çok hiddetle kızıyordu ki.30 sene geçti Terimde halen değişen bir şey yok.Bugün yeniden o günleri hatrladm

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 31.10.2013 23:50
amadeus amadeus

fedarasyon ve devlet karışmasın futbola galatasaray uzak ara her sene şampiyon olur ayrıca kimse seni aramaz yaptıklarını biçiyorsun terim

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 31.10.2013 23:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.