X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şike Davası'nda flaş gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şike Davası'nda flaş gelişme

  • Giriş Tarihi: 4.11.2013 13:49 Güncelleme Tarihi: 4.11.2013 15:48

Temyiz edildiği Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından, eksikliklerin giderilmesi için İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne iade edilen "Futbolda Şike Davası" dosyasındaki eksiklerinin tamamlandığı ve en kısa sürede Yargıtay'a yeniden gönderileceği öğrenildi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, 2 Temmuz 2012 'de, aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da olduğu 48 sanığın, ''çıkar amaçlı suç örgütü kurmak'', ''örgüte üye olmak'', ''şike'', ''teşvik'', ''tehdit'' ve ''rüşvet vermek-almak'' gibi suçlardan 5 ay ila 4 yıl 7 ay arasında değişen hapisle cezalandırılmasına karar verilen ''Futbolda Şike'' davası dosyasının temyiz için gönderildiği Yargıtay 5. Ceza Dairesi, dosyayı usül eksikliği nedeniyle, geçtiğimiz günlerde mahkemeye geri yollamıştı.

Gerekçeli kararın tebliğ edilmesindeki eksiklik ve Maliye Bakanlığı'nın "olur" yazısının aslının dosyada bulunmaması gerekçeleriyle, eksikliklerin giderilmesi için mahkemeye iade edilen "Futbolda Şike Davası" dosyasını teslim alan ve inceleyen mahkeme heyetinin, söz konusu usül eksiklerini tamamladıği öğrenildi.

Mahkeme heyeti, Yargıtay ilamında belirtilen, "21 Mayıs 2012 tarihli duruşmada avukatı Hatice Odabaşı huzurunda savunması alınan sanıklardan Aykut Aydın'ın avukatının daha sonra istifa ettiğine ya da görevinin son bulduğuna dair dosyada herhangi bir bilgi veya belgenin mevcut olmadığı, avukata yapılması gerekirken, gerekçeli kararın sadece sanık Aydın'a tebliğ edildiği" hususundaki eksiği, gerekçeli kararı avukat Odabaş'a da tebliğ ederek giderdi.

Yine Yargıtay ilamında vurgulanan, "davaya katılma talepleri reddedilen Kerim Turan Kerimoğlu ve Öztekin Bayrak adlı kişilere de kanun yoluna
başvurma hakları bulunduğu halde, gerekçeli kararın tebliğ edilmediği" yönündeki uyarıyı da dikkate alarak bu kişilere tebligat yapan heyet, "Hazine avukatı Erdenur Baykal'ın, 'temyiz talebinden vazgeçilmesi'ne ilişkin dilekçesinin ekinde bulunan Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü'nün 1 Kasım 2012 tarihli 'olur' yazısının aslı ya da onaylı sureti yerine, onaysız fotokopisinin dosya arasında bulunduğunun anlaşıldığı" beyanına göre, söz konusu yazının onaylı suretini de dosyaya ekledi.

Yargıtay tarafından belirlenen söz konusu eksiklikleri, duruşma yapılmaksızın gideren mahkeme heyeti, son bir gözden geçirmenin ardından temyiz incelemesine devam edilmesi için dosyayı en kısa sürede Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla yeniden Yargıtay 5. Ceza Dairesi'ne gönderecek.

kalan karakter 1000

Haktan Haktan

Diren Fenerbahçem Diren.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.11.2013 20:22
enaye enaye

bu adam insallah hapse giererde bizde kurtuluruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.11.2013 18:02
LB LB

Fenerbahçe esas tarihi seneye yazacak. Düzmece komplolar biteceeeekkkkk!!!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet32
hayır39
cevapla 04.11.2013 16:39
LB LB

Esas seçim seneye... Yaşa Fenerbahçe!!!! Kuvayı milliye ruhu...!!!Yaşasın Cumhuriyet!!! Ne mutlu Türküm diyene!!!! FB artık sadece futbol takımı değil.... Fenerliler!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet29
hayır37
cevapla 04.11.2013 16:37
Alparslan Alparslan

Seçimi kazandı ya düğmeye basıldı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet53
hayır34
cevapla 04.11.2013 16:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.