Ekstra ceza gelmez

Giriş Tarihi: 1.2.2014

UEFA, Yargıtay kararının Türkçe ve İngilizce kopyasını istedi. TFF; "Normal bir prosedür", CAS Hakimi Aslan ise "Kulüplere ekstra ceza gelmez" de

Yargıtay'ın "Onama" kararı sonrası önceki gün TFF'nin kapısını çalan UEFA, Yargıtay kararının orjinal Türkçe metninin kopyasını istedi. TFF Basın Sözcüsü Mete Düren bu durumun UEFA'nın klasik prosedürlerinden biri olduğunu belirtip, "Anormal bir durum ile karşı karşıya değiliz. Gerekli çalışmalar yapılıyor. Yargıtay'ın kararı İngilizce'ye çevrilecek ve kendilerine ulaştırılacak" dedi. UEFA'nın, TFF'ye 7 Şubat Cuma gününe kadar süre verdiği öğrenildi.

BİR AYDA KARAR VERİLİR

CAS Hakimi ve TFF Tahkim Kurulu eski başkanı Türker Aslan ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "UEFA şahıslara verilecek cezayı belirlemek için bu yola başvurdu. Şike için ceza verirken kulüpler ve şahısları ayırmıştı. Kulüpler herhangi bir ekstra ceza almayacaklar. Yalnızca dönemin yöneticileriyle alakalı bir hüküm verilecek. Bunun için de Yargıtay'ın kararının incelenmesi gerekecek." Aslan, UEFA'nın şahıslarla ilgili kararı 1 ay içinde vermesini beklediğini de sözlerine ekledi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekstra ceza gelmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz