X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Aziz Yıldırım'ı Anıtkabir'e almayın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Aziz Yıldırım'ı Anıtkabir'e almayın"

  • Giriş Tarihi: 20.3.2014 15:43 Güncelleme Tarihi: 20.3.2014 16:24

Fenerbahçe Kulübü eski yöneticilerinden Recep Özcan, Fenerbahçe taraftarlarının hafta sonu gerçekleştireceği Anıtkabir ziyaretine, Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri Şekip Mosturoğlu ve İlhan Yüksel Ekşioğlu'nun alınmaması için Anıtkabir Komutanlığı'na dilekçe verdi.

Özcan, Anıtkabir Komutanlığı Personel ve Protokol Kısmı'na verdiği dilekçesinde, sarı-lacivertli taraftarların, 23 Mart Pazar günü saat 14.00'de Anıtkabir'i ziyaret edeceğini hatırlattı.

Yargılandıkları "şike davası"ndan aldıkları cezalar Yargıtay tarafından onanan Kulüp Başkanı Yıldırım ile yöneticiler Mosturoğlu ve Ekşioğlu'nun Anıtkabir tören ve ziyaret alanlarına alınmamaları için talepte bulunan Özcan, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

"Aziz Yıldırım hükmü kesinleşmiş ve infazı için aranan bir şahıstır. Kaldı ki bu şahsın son zamanlarda basında da yer alan eylem ve söylemlerinde 'Yargıtay kararını tanımadığı', hakkında kesinleşmiş bir hüküm olmasına rağmen yeniden yargılanma isteğinde bulunduğu görülmektedir. Ayrıca bir spor kulübü başkanı olarak değil de sanki herhangi bir siyasi parti başkanı gibi siyasi söylemlerde bulunmaktadır.

Hükümlü ve infazı için gün sayılan şahsın Fenerbahçe Spor Kulübü taraflarını kendi kişisel yararı için Anıtkabir'i kullanarak tahrik edeceği ve siyasi söylemlerine devam edeceği düşünülmektedir.

Anıtkabir hizmetlerinin görülmesine ilişkin yönetmeliğe dayanak olarak çıkarılan yönergenin 35. maddesine göre, Anıtkabir'de ancak Atatürk'e saygı için çelenk koyulabilir, tören düzenlenebilir. Başka amaçlarla tören, yürüyüş ve gösteri düzenlenemez, çelenk koyulamaz. Anıtkabir'in manevi varlığına yakışmayan her türlü tavır, hakaret, söz, yazı ve davranışlara izin verilmez.

Anıtkabir'i ziyaret etmek her Türk Cumhuriyeti vatandaşının hakkıdır. Ancak bu hak, kişilerin ve siyasi grupların yasalara aykırı olarak manevi değerlerin kullanmasına izin vermez.

Komutanlığınızca, yönergenin 35. maddesi ve kesinleşmiş yargı kararı doğrultusunda, Fenerbahçe Kulübü eski başkanı ve hükümlü Aziz Yıldırım ile Şekip Mosturoğlu ve İlhan Yüksel Ekşioğlu'nun Anıtkabir'in tören ve ziyaret alanlarına girmelerine izin verilmemesi için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim."

kalan karakter 1000

Mert Mert

Galatasaraylı olarak fenerbahçe ile anıtkabire yürümekten gurur duyuyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 22.03.2014 14:32
gökhan gökhan

Bu adamın başka işi yokmu arkadaş? git cincon a üye ol daha yararlı olursun belki.

Aynı Görüşte misiniz?
evet43
hayır17
cevapla 20.03.2014 16:34
vakkin vakkin // İSTANBUL

recep özcan kimdir ne iş yapar bilmem
ama şu bir gerçek fenerbahce taraftarını
galyana getırıp anıt kabırde arbede
yaratmak ama mıllet artık bu tıp işleri
yemiyor..bu dupeduz suctur..fenerbahce
bi an önce bu şahsiyeti fenerbahce
kulubunden atmalı ve bırakın kapısının
onunu adını bıle söylemememeli aziz
yıldırım buna hadını bildirmeli diye
düşünüyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet55
hayır36
cevapla 20.03.2014 16:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.