Finansal fair-play cezası 200 bin euro!

Giriş Tarihi: 17.5.2014

UEFA, Finansal Fair-Play çerçevesinde hesaplarını incelemeye aldığı ve savunma istediği Galatasaray'a 200 bin Euro ceza kesti

UEFA, Finansal Fair Play Düzenlemeleri kapsamında bütçesini 9.4 milyon euro aşan Galatasaray'dan savunmasını geçen ay istemişti. Sarı-kırmızılı kulüp, detaylı savunmasında, bütçe aşımının; kur farkı zararından oluştuğunu aktardı. Son 3 yılın faaliyet raporlarını inceleyen UEFA müfettişleri, Galatasaray'ın savunmasındaki tutarlar ile faaliyet raporlarının birebir aynı olduğunu tespit etti. Galatasaray'ın Avrupa'da mali anlamda hızlı gelişen 5 kulüpten 1'i olması ve Arena ile birlikte her sezon gelirlerini katlaması da karar sürecinde önemli rol oynadı ve UEFA yaptırım olarak Galatasaray'a sadece 200 bin Euro ceza kesti. Söz konusu ceza, Aslan'ın 2013- 14 sezonuna ait UEFA gelirlerlerinden tahsil edilecek.

YENİ HEDEF 10 MİLYON
Galatasaray yönetimi, Türk Telekom'un forma göğüs reklamı sözleşmesini uzatmama kararı alması üzerine sponsor arayışlarına hız verdi. Telekom'dan göğüs reklamı için yıllık 5 milyon Dolar alan sarı-kırmızılı yönetimin yeni hedefi, Körfez ve Uzakdoğu Asya ülkeleri. Galatasaray yönetimi, Devler Ligi'ne doğrudan katılım hakkı kazanıldığı takdirde göğüs reklamından yıllık 10 milyon Euro bekliyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Finansal fair-play cezası 200 bin euro!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz