X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şike davasında flaş gelişme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şike davasında flaş gelişme!

  • Giriş Tarihi: 20.5.2014 19:39 Güncelleme Tarihi: 20.5.2014 23:43

Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurması üzerine AYM, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yazı göndererek bazı belgeler istedi.

Şike Davası'nın Yargıtay tarafından onanmasının ardından Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, avukatları aracılığıyla Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

Adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini iddia eden Yıldırım, yüksek mahkemeye sunduğu dilekçesinde bazı iddialarda da bulundu. Bu iddiaları incelemeye alan Anayasa Mahkemesi, Yıldırım'ın yeniden yargılanma talebini değerlendirecek olan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yazı gönderdi.

AYM, mahkemeye gönderdiği yazı ile bazı belgeler istedi. Belgelerden biri Aziz Yıldırım'ın gözaltına alınma ve tutuklama kararlarına ilişkin. Anayasa Mahkemesi'nin bu belgeyi isteme nedeni Yıldırım'ın '4 günlük gözaltı süresini doldurduğu halde gözaltında kaldığı'na yönelik iddiası.

Yüksek Mahkeme, yerel mahkemeden 'Yıldırım'ın teknik ve fiziki takibe alınmasına ilişkin verilen mahkeme kararlarını da istedi. Aziz Yıldırım'ın , 'Şike ve teşvik suçu o tarihlerde yasallaşmadığı için hakkımızdaki dinleme kararları silahlı örgüt kapsamında alınmış' iddiasında bulunmuştu. AYM bu iddia yı da inceleyecek.

Aziz Yıldırım'ın bir başka iddiası da 'mahkemenin tutukluluğun devamına yönelik verdiği kararlarda gerekçelerinin ayrıntılı olarak açıklanmadığı' yönündeydi. Anayasa Mahkemesi Yıldırım'ın bu iddiasını da incelemek için mahkemeden Aziz Yıldırım'ın tutukluluk haline karar verilen tutunakları istedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'in Şike davası kapsamında 6 yıl 3 aylık hapis cezası almış, Yargıtay 5. Ceza Dairesi de mahkemenin kararını onamıştı.

kalan karakter 1000

inanılmaz inanılmaz

bu adam hala dışarıda mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 21.05.2014 08:38
engin kaya engin kaya

eğer aziz yıldırım yeniden yargılanır ise adalet fakirlere uygulanıyor diyerek tc kimliğimi yakacağım o kadar

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır4
cevapla 21.05.2014 01:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.