X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yeniden yargılansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yeniden yargılansın

  • Giriş Tarihi: 7.6.2014

Savcı Abdullah Mirza Coşkun, 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne 'Şike Davası'nın yeniden görülmesi ve Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu sanıkların infazının durdurulması yönünde görüş bildirdi

Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından kısmen onama kısmen ise bozma kararı verilen 'Futbolda Şike Davası'nın gönderildiği İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin duruşma savcısı Abdullah Mirza Coşkun'un, konuya ilişkin 10 sayfalık mütalaasında yargılamanın yenilenmesi ve davada yargılanan sanıkların aldıkları cezaların infazının durdurulması yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.

İNFAZLAR DURDURULSUN
Coşkun, mütalaasında; şike ve örgüt kurma suçlarından Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 311. maddesi gereğince yargılamanın yeniden yapılmasını, CMK'nın 312. maddesi gereğince ise infazın durdurulması talebinde bulundu. Yeniden yargılanması istenen isimler arasında Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Olgun Peker'in yanı sıra üç sanık daha bulunuyor.

SON KARAR MAHKEMENİN
'Futbolda Şike Davası'nda yeniden yargılanma taleplerini karara bağlayacak olan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Pazartesi gününden sonra Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun'un konuya ilişkin sunduğu mütalaasını da göz önünde bulundurarak son kararını vermesi bekleniyor. Mahkeme, Coşkun'un talebi doğrultusunda karar verirse 'Şike Davası' yeniden görülecek.

2 YIL 6 AY DAHA CEZASI VAR
Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Aziz Yıldırım'a 'teşvik primi vermek', 'birden fazla karşılaşmada şike yapmak' ve 'örgüt kurmak' suçlarından verilen 6 yıl 3 ay hapis cezası ile bin 312 lira para cezasını onamıştı. Yıldırım, yaklaşık bir yıl hapis yattığı için infaz yasası gereğince 2 yıl 6 ay daha cezası var. Yeniden yargılama kararı çıkarsa mahkeme sonuçlanıncaya kadar hapis cezası rafa kalkacak.


kalan karakter 1000

hasan hasan

bu savci Abdullah mirzah coskun fenerrli galiba baksaniza yeniden yargilama istiyor simdiye Kadar kac kiside yeniden yargilama talep etdin fenerli abdo

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır5
cevapla 08.06.2014 00:58
BSG BSG

kaynak nereniz ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.06.2014 13:43
fatih fatih

aziz le beraber savcıyı da içeri atmak lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 07.06.2014 13:37
tufan ok tufan ok

o muhterem savcıya sormak lazım O anlar .daha öncekiler bakkal mıydı acaba ??? yine aynı şey paran varsa her şeyi sana göre biçerler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 07.06.2014 13:00
hakan hakan

Borsa manipulasyonu,spk takip etsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.06.2014 11:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.