X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte Beşiktaş ve Trabzonspor'un rakipleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte Beşiktaş ve Trabzonspor'un rakipleri

  • Giriş Tarihi: 29.8.2014 09:59 Güncelleme Tarihi: 29.8.2014 14:52

UEFA Avrupa Ligi'nde 2014-2015 sezonu grup kuraları belirlendi.

Monako'daki Grimaldi Forum'da yapılan kura çekimine 2. torbadan katılan Beşiktaş ve Trabzonspor'un rakipleri belli oldu. C Grubu'nda yer alan Beşiktaş, İngiltere'nin Tottenham Hotspur, Sırbistan'ın Partizan ve Yunanistan'ın Asteras takımlarıyla eşleşti. Trabzonspor ise Ukrayna'nın Metalist Kharkiv, Polonya'nın Legia Varşova ve Belçika'nın Lokeren ekipleriyle L Grubu'nda yer aldı.

Kura çekimine göre, ilk maçların 18 Eylül'de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:

A Grubu: Villarreal (İspanya), Borussia Mönchengladbach (Almanya), Zürih (İsviçre), Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)

B Grubu: Kopenhag (Danimarka), Club Brugge (Belçika), Torino (İtalya), HJK Helsinki (Finlandiya)

C Grubu: Tottenham Hotspur (İngiltere), Beşiktaş (Türkiye), Partizan (Sırbistan), Asteras (Yunanistan)

D Grubu: Salzburg (Avusturya), Celtic (İskoçya), Dinamo Zagreb (Hırvatistan), Astra (Romanya)

E Grubu: PSV Eindhoven (Hollanda), Panathinaikos (Yunanistan), Estoril (Portekiz), Dinamo Moskova (Rusya)

F Grubu: Inter (İtalya), Dnipro (Ukrayna), Saint-Etienne (Fransa), Karabağ (Azerbaycan)

G Grubu: Sevilla (İspanya), Standard Liege (Belçika), Feyenoord (Hollanda), Rijeka (Hırvatistan)

H Grubu: Lille (Fransa), Wolfsburg (Almanya), Everton (İngiltere), Krasnodar (Rusya)

I Grubu: Napoli (İtalya), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Young Boys (İsviçre), Slovan Bratislava (Slovakya)

J Grubu: Dinamo Kiev (Ukrayna), Steaua Bükreş (Romanya), Rio Ave (Portekiz), Aalborg (Danimarka)

K Grubu: Fiorentina (İtalya), PAOK (Yunanistan), Guingamp (Fransa), Dinamo Minsk (Belarus)

L Grubu: Metalist Kharkiv (Ukrayna), Trabzonspor (Türkiye), Legia Varşova (Polonya), Lokeren (Belçika)

- Statü

Dörder takımın bulunacağı 12 grupta ilk iki sırayı alan ekipler, bir üst tura yükselecek.

Avrupa Ligi gruplarında tur atlayan 24 takım, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında üçüncü olan 8 ekiple birlikte son 32 turunda mücadele edecek.

Finale kadar çift maçlı eleme usulü uygulanacak, 27 Mayıs 2015'te Polonya'nın başkenti Varşova'daki Ulusal Stadyum'da oynanacak final karşılaşmasıyla kupa sahibini bulacak.

- Maç takvimi

UEFA Avrupa Ligi'nde maç tarihleri şu şekilde:

Grup 1. maçları: 18 Eylül Perşembe

Grup 2. maçları: 2 Ekim Perşembe

Grup 3. maçları: 23 Ekim Perşembe

Grup 4. maçları: 6 Kasım Perşembe

Grup 5. maçları: 27 Kasım Perşembe

Grup 6. maçları: 11 Aralık Perşembe

Son 32 turu ilk maçı: 19 Şubat 2015

Son 32 turu rövanş maçı: 26 Şubat 2015

Son 16 turu ilk maçı: 12 Mart 2015

Son 16 turu rövanş maçı: 19 Mart 2015

Çeyrek final ilk maçı: 16 Nisan 2015

Çeyrek final rövanş maçı: 23 Nisan 2015

Yarı final ilk maçı: 7 Mayıs 2015

Yarı final rövanş maçı: 14 Mayıs 2015

Final maçı: 27 Mayıs 2015

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.