X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER FIFA takipte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

FIFA takipte

  • Giriş Tarihi: 4.12.2014
FIFA takipte
FIFA takipte

Futbolun en büyük patronu; Türkiye'deki şike davası için UEFA'nın 11 Aralık'taki raporunu beklediğini belirtip, "FIFA Disiplin Komitesi Başkanı, karar sonrası konuyu değerlendirecektir" bilgisini verdi

FIFA, 3 Temmuz 2011'den bu yana Türkiye'yi sarsan Şike Davası'nda topa girmeye hazırlanıyor. 21 kişinin çeşitli sürelerde hapis, Fenerbahçe'nin 2, Beşiktaş, Eskişehir, Sivas'ın 1'er yıl UEFA kupalarından menle cezalandırıldığı süreçte topa hiç girmeyen FIFA'dan Trabzonspor'a gelen bir yazı, sürecin farklı bir boyutunu gözler önüne serdi. FIFA'dan direkt olarak Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu adına gönderilen faks mesajında ilginç ifadeler yer aldı. 25 Temmuz 2014 tarihli FIFA Hukuk İşleri Yöneticisi Marco Villiger ve Disiplin ve Yönetim Bölümü Başkanı Marc Cavaliero'nun imzasını taşıyan mesajda, FIFA'nın tüm süreci dikkatle izlediği ve bu konuda UEFA'nın vereceği kararın sonucunu beklediği belirtiliyor. FIFA'dan gelen yazıda yer alan "UEFA'nın yetkili kurulunun kararından sonra, Disiplin Komitesi Başkanı, konuyu tekrar değerlendirecektir" ifadesi, UEFA'dan talimatlara uygun ceza çıkmazsa FIFA'nın gereğini yapacağı şeklinde yorumlandı.

FIFA'DAN GELEN FAKSTA NE DİYOR?
"9 Mayıs 2014 tarihli son derece dikkat çekici içeriğe sahip olan mektubunuzun bize ulaştığını belirtiriz. Mektubunuzun içeriğinden anlaşıldığı üzere, FIFA Disiplin Talimatı'nın 108. Maddesi uyarınca FIFA Disiplin Komitesi'nin disiplin soruşturması başlatmasını talep ediyorsunuz. Bu konuda, UEFA'nın 30 Mayıs 2014 tarihli ekteki mektubuna atıf yapmak istiyoruz. Ekteki mektupta, şikayetiniz üzerine UEFA yetkili kurullarınca disiplin soruşturması başlatıldığı belirtilmiştir. Sonuç olarak; FIFA Disiplin Komitesi Başkanı, Komite'nin bu aşamada müdahale etmesinin uygun olmadığı görüşündedir. UEFA'nın yetkili kurulunun kararından sonra Başkan, konuyu tekrar değerlendirecektir."

70. MADDE: FIFA CEZA VERME HAKKINI SAKLI TUTAR
"FIFA Tüzüğü'nün amaçlar bölümünün ciddi şekilde ihlali halinde, -eğer federasyonlar, konfederasyonlar ve diğer spor organizasyonları, ciddi ihlalleri soruşturmaz veya hukukun temel ilkelerine aykırı şekilde kovuşturma yaparlarsa- FIFA yargı kuralları ceza verme hakkını saklı tutar."

kalan karakter 1000

türkspor türkspor

trabzona ceza verilsin küme düşme cezası sürekli türkiyeyi şikayet etmekten

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 16.01.2015 16:12
a.b a.b

Trabzonun şikayeti üzerine fıfa dilekçeye cevap vererek yazışma kuralını uygulamış bizim basın her seferinde ısıtıp önümüze sürüyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 04.12.2014 22:59
anatolia anatolia

Ama İbrahim başkan bunları söylerken sanki çok önemsiz, basit şeylermiş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyordu.Şimdi işin ciddiyeti biraz daha net ortaya çıkmış olmadı mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 05.12.2014 23:33
ADİL DUMAN ADİL DUMAN

BU ŞİKE OLAYI HER KESİMİ ÇOK SIKTI. ŞİKE VARSA DELİLLER SOMUT İSE 18 TAKIMIN KÜME DÜŞÜRÜLMESİ GEREKİR.BUNU YAPACAK BİR BABAYİĞİT LAZIM.BUNA KATLANACAK BABAYİĞİŞTLER LAZIM. SEN YAPTIN BEN YAPMADIM LAFI ÇOK YAVAN.BİR DE DIŞARIYA KENDİ KENDİMİZİ ŞİKAYET ETMEMİZ BİZE FAYDA SAĞLAMAZ. AKSİNE ZARAR VERİR.ŞİKE VARSA HEPSİ YAPTI DEMEKTİR.ARKADAŞLAR BİZ BİZEYİZ HANGİ TAKIMDAN OLURSAK OLALIM BİRBİRİMİZE HAKARET ETMEYELİM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır7
cevapla 04.12.2014 10:47
Melih Melih

İnşallah, kendi adaletimizi uygulamadığımız için başkaları bize ders vermez.ayıptır.Şikenin üzerini örtmeseydik,gerekli cezaları verseydik olay bitmişti.Durun bakalım bunlar Fb'nin iyi günleri daha.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 04.12.2014 09:12
Rafet Rafet

Daha ne yapacaktınız, 3 sene avrupadan men edilmedi mi? Kadrosu dağıtılmadı mı? Stad kirasını vermeyen vergi ve sigorta primlerini ödemeyen 700 milyon dolarlık stad hediye edilen kulübe niye hiç dokunulmuyor. Anadolu ittifakı yapanlara niye hiç dokunulmuyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 04.12.2014 09:57
londrali londrali

konus konus ,olunce obur dunyada alirsin kupayi, siz ne manyak trabzonlularsiniz .kupa icin turkiyeyi sattiniz be yaziklar olsun. sanki fb yapti siz yapmadiniz .turkiyedeki her kulup sike yapti

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır5
cevapla 04.12.2014 04:48
TS967 TS967

londrali boş boş zevzevzeklik yapma bir sarıkart için FB liler federasyonu bastı,şampiyonluk kupamızı hak ettiği yere getireceğiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 04.12.2014 11:34
Beykozlu Beykozlu

Bazen Alacaklar AHİRETE Kalabilir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır5
cevapla 04.12.2014 10:54
FIRTINA FIRTINA

Londralı arkadaşa sorarım öteki tarafa kul hakkı ile gittiğinde halin ne olacak.....TRABZON kadar başına taş düşsün senin ......TRABZON Türkiyenin T'sidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 04.12.2014 10:42
kranial kranial

türkiyeyi asıl satan fb dir kupa için şike yapmak satıcılığın alasıdır başkalarının şike yapması mevzuna gelince varsa elinde delil git ilgili kurumlara başvur gereği yapılsın burda sallamakla olmaz mesela bende bir sallayayım istersen bence aziz yıldırım mafyanın babasıdır demekle olmuyor delillendirmem gerekiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 04.12.2014 10:15
karadeniz karadeniz

yani arkadaş şunu mu demek istiyorsun biz hırsızlık yaptık kupanızı paralarınızı çaldık ama bizi şikayet etmeyin osgarlık yorum yapmişsin helal olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 04.12.2014 10:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.