X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Manisaspor'un 6 puanı siliniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Manisaspor'un 6 puanı siliniyor

  • Giriş Tarihi: 30.4.2015 09:41 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 10:13
Manisaspor'un 6 puanı siliniyor
Manisaspor'un 6 puanı siliniyor

FIFA, Manisaspor’un 1,7 milyon Euro ödememesi halinde ligden 6 puanının silineceğini belirtti.

Benfica, Manisaspor'dan alacağını tahsil etmek için FIFA'ya müracaat etti. Manisaspor puan silinme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

2010 yılında Benfica'nın oyuncusu Makakula, 2 milyon Euro bonservisle Manisaspor'a transfer olmuştu. Ancak Manisaspor Benfica'ya ödemesini gerçekleştirmemiş ve FIFA da davalık olmuştu. Benfica'ya 300 bin Euro gibi bir meblağ ödenmişti ancak FIFA'nın karar verdiği doğrultuda Manisaspor'un 1.7 milyon Euro daha ödeme zorunluluğu doğdu.

Manisasporun söz konusu meblağı 6 Nisan'a kadar ödemesi gerekiyordu. Eğer ödemezse FIFA talimatlari uyarınca 6 puanı silinecek. Puan tablosuna da bakıldığında 16. sırada bulunan Manisaspor'un, en yakın rakibi 15. Bucaspor ile arasında 1 puan fark var. Eğer bu meblağ ödenmezse, 3 Büyükler'e sattığı oyunculardan 35 milyon Euro gelir elde eden zamanın efsane takımı, 2. Lig B Kategorisi'ne düşme tehlikesi ile karşı karşıya.

Manisaspor'un 35 milyon Euro elde ettikleri kadroda Selçuk, Caner, Arda, Burak, Hakan Balta, Filip Holosko, Ufuk Ceylan, Ersan Gülüm, Uğur İnceman, Nizamettin Çalışkan, Sezer Öztürk, Güven Varol bulunuyordu.

Akşam