X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi'ndeki rakipleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte ve 'nin 'ndeki rakipleri

  • Giriş Tarihi: 28.8.2015 09:39 Güncelleme Tarihi: 28.8.2015 15:27
İşte Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi'ndeki rakipleri
İşte Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi'ndeki rakipleri

UEFA 'nde ve 'nin rakipleri belli oldu.

UEFA 'nde 2015-2016 sezonu grup kuraları çekildi.

Kupada Türkiye'yi temsil edecek 'ın 2'nci, 'nin 3'üncü torbadan katıldığı , Monaco'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirildi.

Fenerbahçe'nin A Grubu'nda Hollanda'dan Ajax, İskoçya'dan Celtic, Norveç'ten Molde ile eşleştiği kurada, H Grubu'ndaki Beşiktaş'ın rakipleri, Portekiz'den Sporting Lizbon, Rusya'dan Lokomotiv Moskova, Arnavutluk'tan Skenderbeu oldu.

Kura çekimine göre ilk maçların 17 Eylül'de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:

A Grubu: Ajax (Hollanda), Celtic (İskoçya), Fenerbahçe (Türkiye), Molde (Norveç)

B Grubu: Rubin Kazan (Rusya), Liverpool (İngiltere), Bordeau x (Fransa), Sion (İsviçre)

C Grubu: Borussia Dortmund (Almanya), PAOK (Yunanistan), Krasnodar (Rusya), Gebele (Azerbaycan)

D Grubu: Napoli (İtalya), Club Brugge (Belçika), Legia (Polonya), Midtjylland (Danimarka)

E Grubu: Villarreal (İspanya), Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti), Rapid Wien (Avusturya), Dinamo Minsk (Belarus)

F Grubu: Olympique Marsilya (Fransa), Braga (Portekiz), Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti), Groningen (Hollanda)

G Grubu: Dnipro (Ukrayna), Lazio (İtalya), Saint-Etienne (Fransa), Rosenborg (Norveç)

H Grubu: Sporting Lizbon (Portekiz), Beşiktaş (Türkiye), Lokomotiv Moskova (Rusya), Skenderbeu (Arnavutluk)

I Grubu: Basel (İsviçre), Fiorentina (İtalya), Lech (Polonya), Belenenses (Portekiz)

J Grubu: Tottenham (İngiltere), Anderlecht (Belçika), Monaco (Fransa), Karabağ (Azerbaycan)

K Grubu: Schalke 04 (Almanya), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Asteras (Yunanistan)

L Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), AZ Alkmaar (Hollanda), Augsburg (Almanya), Partizan (Sırbistan)

GRUPTA İLK İKİ SIRA TUR ATLAYACAK

UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta ilk iki sırayı alacak takımlar, adlarını son 32 turuna yazdıracak.

Takımlar, son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

Kupada 2015-2016 sezonu finali, 18 Mayıs'ta İsviçre'nin Basel kentindeki 36 bin kişi kapasiteli St. Jakob-Park Stadı'nda oynanacak.

MAÇ TARİHLERİ

UEFA Avrupa Ligi'nde maç tarihleri şu şekilde:

Grup 1. maçları: 17 Eylül

Grup 2. maçları: 1 Ekim

Grup 3. maçları: 22 Ekim

Grup 4. maçları: 5 Kasım

Grup 5. maçları: 26 Kasım

Grup 6. maçları: 10 Aralık

Son 32 turu ilk maçları: 18 Şubat 2016

Son 32 turu rövanş maçları: 25 Şubat 2016

Son 16 turu ilk maçları: 10 Mart 2016

Son 16 turu rövanş maçları: 17 Mart 2016

Çeyrek final ilk maçları: 7 Nisan 2016

Çeyrek final rövanş maçları: 14 Nisan 2016

Yarı final ilk maçları: 28 Nisan 2016

Yarı final rövanş maçları: 5 Mayıs 2016

Final maçı: 18 Mayıs 2016

kalan karakter 1000

kıvırcık salat kıvırcık salat

keklikler gelmiş hadi iyisiniz. en sağlam grup J olmuş iyi seyirler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.08.2015 15:26
mbt mbt

biraz fenerinki zor..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.08.2015 15:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.