X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Blatter hastaneye kaldırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Blatter hastaneye kaldırıldı

  • Giriş Tarihi: 11.11.2015 15:51
Blatter hastaneye kaldırıldı
Blatter hastaneye kaldırıldı

FIFA Etik Kurulu tarafından 90 gün hak mahrumiyeti cezası verilen FIFA Başkanı Sepp Blatter'in yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hastaneye götürüldüğü bildirildi.

İsviçre basınında yer alan haberlerde, sağlık durumu konusunda henüz net bir açıklama yapılmayan Blatter'in, şimdilik iyi olduğu ve bilincinin açık olduğu paylaşıldı.

İsviçreli spor adamının, geçen hafta sonu ciddi bir sağlık sorunu yaşadığı ve 10 gün boyunca tıbbi kontrol altında tutulacağı haberleri çıkmıştı.

ABD'de açılan yolsuzluk davası kapsamında, FIFA'nın üst düzey yöneticileri 27 Mayıs'ta Zürih'te düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. FIFA Başkanı Blatter, 29 Mayıs'ta düzenlenen kongrede 5. kez başkanlığa seçilmiş ve bu durum uluslararası kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Bu gelişmeler sonrasında da Blatter, seçildikten 4 gün sonra istifa edeceğini açıklamıştı.

İsviçre Savcılığı tarafından 25 Eylül'de hakkında soruşturma açılan Blatter'in ifadesi alınmış ve ofisindeki verilere el konulmuştu.

FIFA Etik Kurulu ise Blatter, UEFA Başkanı ve FIFA Başkan Yardımcısı Michel Platini ile FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'ye 90 gün futboldan men cezası verildiğini duyurmuştu.

FIFA başkanlık seçimi, 26 Şubat 2016'da İsviçre'nin Zürih kentinde yapılacak.