X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fransa'yı kana bulayacaktı! Yakalandı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fransa'yı kana bulayacaktı! Yakalandı...

  • Giriş Tarihi: 6.6.2016 15:43 Güncelleme Tarihi: 6.6.2016 17:48
Fransa'yı kana bulayacaktı! Yakalandı...
Fransa'yı kana bulayacaktı! Yakalandı...

'da gizli servis, 2016 öncesi saldırı hazırlığı içerisinde olan bir Fransızı yakaladığını açıkladı.

'da gizli servis, 2016 öncesi saldırı hazırlığı içerisinde olan bir Fransızı yakaladığını açıkladı.

Reuters'in haberine göre Ukraynalı güvenlik görevlileri, Mayıs ayı sonlarında Polonya sınırında gözaltına alınan bir Fransız vatandaşının, ülkede düzenlenecek 2016 futbol şampiyonasına denk gelecek bir şekilde saldırılar planladığını açıkladı. Ukrayna sınır güvenlik görevlileri Cumartesi günü yaptıkları açıklamada ismi belirtilmeyen 25 yaşında bir kişinin aracında roket atar ve otomatik silahların da bulunduğu bir cephaneyle yakalandığını söyledi.

SALDIRI PLANLAYAN TERÖRİSTİN YAKALANMA ANI!

SBU lideri Vasily Gritsak, söz konusu kişinin silah ve patlayıcı alabilmek için Ukrayna'daki silahlı gruplarla bağlantıya geçtiğini söyledi.
Gritsak, gözaltına alınan kişinin hedeflediği yerler arasında Müslüman ve Yahudilerin ibadet yerleri ve Euro 2016 maçlarının oynanacağı binalar olduğunu söyledi. Vergi toplamayla ilgilenen Fransız hükümet binaları gibi binalar da hedefler arasındaydı.

Gazetecilere konuşan Gritsak, "Fransız vatandaşı, hükümetinin attığı adımlar, İslam'ın yaygınlaşması ve küreselleşme konusunda olumsuz şeyler söyledi ve birkaç tane terörist saldırı yapma planından bahsetti" diyerek, SBU'nun turnuva öncesi planlanan 15 terör girişimini engellediğini belirtti.

Fransız polisinden bir kaynak ise konu hakkında şüpheli olduğunu söyledi. Fransız polisi, söz konusu kişinin ne kendilerine ne de
istihbarat servisine tanıdık olmadığını ve Meuse bölgesinde evinde yapılan bir aramada herhangi şüpheli bir şeye rastlanmadığını belirtti.

Avrupa genelinde güvenlik birimleri Euro 2016 turnuvası öncesi yüksek alarma geçerken, ABD kendi vatandaşlarına Avrupa'da muhtemel terör girişimleri olabileceği ve bu girişimlerin hedefleri arasında turnuvanın da olabileceği uyarısını yaptı. (Hürriyet)