Kredimiz azalıyor

Giriş Tarihi: 10.10.2016
Kredimiz azalıyor

“Asgari puan kaybı veya hiç kayıp yapmadan devam etmemiz gerekiyor. Avantajımız azalıyor. Zoru başarmaya çalışacağız, yapacak bir şeyimiz yok” “Savaşımız bitmedi, bitmeyecek. Bazen geriden geliyoruz ama savaş devam ediyor edecek de. Şimdi çok güzel bir tablo çizecek halimiz yok.”

Futbol Direktörü Fatih Terim, maçı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Terim, "Oyun kurgumuz doğruydu. Çabuk oyuncularla oynamak gerekir İzlanda gibi takımlara.. Onlar topu havaya kaldırdıkça biz yere indirmek istedik. Öyle sıkıntılı goller yiyoruz ki.. Devreyi en kötü ihtimalle 1-0 geride kapatmayı düşünürken Ozan'ın sakatlanması planlarımızı bozdu. Bize çarpan top, bir panik ve ikinci gol. İzlanda gibi bir takıma bu havada 2-0 geriye düşerseniz işiniz zor" dedi. Şansımızın devam ettiğini belirten Terim, "Bizim savaşımız bitmedi, bitmez de... Bazen geriden geliyoruz ama savaş devam ediyor. Şimdi çok güzel tablo çizecek halimiz yok, 7'ye 2'yiz şu an. Bizi teselli edecek iki deplasmanı atlatmamız.. Ama bu takımlar gelip sizi Türkiye'de de yenebilir. Avantajımız ve kredimiz azalıyor. Asgari puan kaybı veya hiç kayıp yapmadan devam etmemiz gerekiyor. Diğer takımlar arasında oynarken skorları takip edeceğiz. Zoru başarmaya çalışacağız, yapacak bir şeyimiz yok" ifadelerini kullandı.

ASLANLAR ŞEHİT DÜŞÜYOR
Terim, "Sanırım hepiniz benim gibi üzgünsünüz. Her maç sabahı, öğleni üzücü şeylerle karşılaşıyoruz. Ülkesini savunan aslanlar şehit düşüyor, Allah rahmet eylesin, Allah bir daha göstermesin. Bunları duyunca 'Biz de nelerle uğraşıyoruz?' diyoruz. Üzülüyoruz, memleketini, ülkesini savunmak için bu çocuklar hayatlarından oluyor" dedi.

BİR GÖRÜŞ

MURAT ÖZBOSTAN: Fatih Terim'in kafası karışık
Maçtan bir gün önce Fatih Terim, "Şartlar nedeniyle maçın favorisi İzlanda" demişti.. Elbette zor bir deplasmandı ama biz de o kadar çok korkmuşuz ki, sahaya çıkan 11'i görünce, bunu daha iyi anladık. Hocanın kafası karışık, yaşadığı süreçten fazlasıyla etkilenmiş. Daima kazanmak için sahaya çıkan bir felsefesi olan Fatih Terim dün gece "1 puan alalım yeter" diye düşündü. Kulübede 3 tane santrfor varken, satrforsuz maça çıktı. Yenilmek bir yana, 1-2 cılız şutumuz dışında bir tanecik doğru dürüst bir pozisyonumuz bile yoktu. Saçma sapan tartışmalar nedeniyle kendimize en büyük zararı verdik. Kendi içinde barışı sağlamazsan, en ufak gördüğün savaşı da kaybedersin. Tartışmaları bir kenara bırakıp milli formanın hakkını vermeli, sizden çok var ama başka yok!
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredimiz azalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz