X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ya milli forma ya sponsorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ya milli forma ya sponsorlar!

  • Giriş Tarihi: 24.7.2015
Ya milli forma ya sponsorlar!
Ya milli forma ya sponsorlar!

Yıldönümü Oyunları'na katılacak olan İngiliz atletlere, 'Ya milli formayı giyeceksiniz ya da ceza alacaksınız' kararı mektupla bildirildi. Bu da atletlerle sponsorlar arasında krize neden oldu

Londra'da 2012 Olimpiyatları'nın yıldönümünde yapılan Anniversary Games Diamond Lig etabında yarışacak İngiliz atletlere milli forma giyme zorunluluğunun getirilmesi tartışma yarattı. Zira kişisel sponsorluk anlaşmaları bulunan atletler, uluslararası müsabakalar dışındaki yarışlarda bu markaların ürünlerini giyiyordu. Ancak bu kararla farklı bir sponsoru bulunan milli takım formasını giymeleri halinde atletler, kendi sponsorlarını kaybedebilirler. Madalyonun öbür yüzü de farklı değil: Eğer oyunlarda yanlış formayı giyerseniz Dünya Şampiyonası için yerinizi tehlikeye atarsınız. Ayrıca Britanya Atletizm Programı'ndan da çıkarılabilirsiniz. Yani, İngiliz atletler milli forma ile sponsorları arasında seçim yapmaya mecbur bırakıldılar.

ATLETLER ORTADA KALDI
İngiltere'nin en büyük menajerlik şirketlerinden biri olan Stellar'ın yöneticilerinden Dave Scott, "Atletler tam anlamıyla ortada kaldı" derken, "Aslında bu onları ilgilendiren bir konud eğil ama muhtemelen en çok onlar etkilenecektir. Umarım haftasonundan önce bir çözüm bulunur yoksa atletler federasyon ya da sponsorları arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaklar" dedi.