X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte olimpiyat ruhu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte olimpiyat ruhu

  • Giriş Tarihi: 18.8.2016
İşte olimpiyat ruhu
İşte olimpiyat ruhu

Kadınlar 5 bin yarı finalinde ’li D’Agnostino ile Yeni Zelandalı Hamblin takılıp düştükten sonra öndekilere yetişmeye çalışmak yerine birbirlerine yardım ettiler. Serilerini zor da olsa bitiren iki sporcu itiraz sonucu finalde yarışma hakkı kazandı

'li Abbey D'Agnostino ve Yeni Zelandalı Nikki Hamblin herkese Olimpiyat ruhunun ne olduğunu gösterdi. Yarışın 3 bin metresi geçilirken ve henüz kopma yokken öndeki sporcuya takılan Hamblin, D'Agnostino'nun düşmesine neden oldu. ABD'li sporcu, yarışı bir kenara bırakıp Hamblin'i ayağa kaldırdı. Ancak daha sonra D'Agnostino, dizindeki acıya dayanamayarak kendini yere bıraktı. Hamblin toparlanıp yarışı bitirdikten sonra, güç de olsa seyircilerin desteğiyle yarışı bitiren D'Agnostino'yu bekledi ve sporcular birbirine sarıldı. Bu iki harika atlet yapılan itiraz sonucu cumartesi sabaha karşı koşulacak finalde de koşabilecek.

1 Fiziksel olarak sıkıntısı olmayan Hamblin daha iyi derece yerine, kendisini ilk olarak yerden kaldıran ABD'li sporcuya yardımı tercih etti.

2 Ancak D'Agnostino'nun durumu çok iyi değildi, Hamblin ise onun devam etmesi için motive etti.

3 Yarışı daha erken bitiren Yeni Zelandalı sporcu, güçlükle de olsa finiş çizgisine gelen D'Agnostino ile kucaklaştı.