X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uşak’ta Nevruz Kutlamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’ta Nevruz Kutlamaları

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
BAHARIN MÜJDECİSİ NEVRUZ UŞAK'TA DÜZENLENEN RESMİ TÖRENLE KUTLANDI. UŞAK VALİLİĞİ VE KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜ'NCE ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ'NDE NEVRUZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ.
Uşak’ta Nevruz Kutlamaları

Baharın müjdecisi Nevruz ’ta düzenlenen resmi törenle kutlandı. Uşak Valiliği ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nce Atatürk Kültür Merkezi’nde Nevruz etkinlikleri düzenlendi.
Vali Seddar Yavuz, etkinlikte yaptığı konuşmada Türkiye’nin her geçen gün bölgesinde güçlendiğini, birlik ve beraberliğinin önemli olduğunu belirtti. Türkiye’de 12 yılda yapılanları sessiz devrim olarak niteleyen Vali Yavuz, "İçe kapanan bir Türkiye’den artık esasını fark eden, medeniyet değerlerine sahip çıkan ve medeniyetinin tüm unsurlarını kucaklayan bir ülke haline geldik. Birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle, hedeflerimizi yakalayacağımıza, herkesin bu konuda sorumlulukları doğrultusunda hareket edeceğine inancım tamdır" dedi.
Konuşmaların ardından müzik dinletisi, halk oyunları gösterisi sunuldu, şiirler okundu. Ardından Vali Yavuz ve protokol üyeleri yumurta tokuşturdu. Törenin ardından Atatürk Kültür Merkezi’nin önünde nevruz ateşi Vali Seddar Yavuz tarafından yakıldı, Vali Yavuz ve protokol üyeleri demir dövdükten sonra Nevruz ateşinin üzerinden atladı. Etkinlik nevruz aşı ikramının ardından son buldu.