Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşkın bir adı da 'fedakârlık' olmasın sakın?
Bunu bana yeniden düşündüren; atv'nin giderek daha büyük kitleler tarafından izlenen dizisi Huzur Sokağı'nda Şükran'ın söylediği bir cümle oldu.
Şükran , sevdiği adama duyduğu aşkı içine gömüpbir başkasıyla nişanlanacağı gün, Allah'a şöyle dua ediyordu: "Beni onun mutluluğuyla sevindirecek olgunluğa eriştir Ya Rabbi..."
Çünkü sevdiği adam da gönlünü bir başka kadına kaptırmıştı. Bu aşk, Şükran'ın gözleri önünde büyüyüp serpiliyordu.
Ne kadar zor ve acı gelse de Şükran; sevdiği adamın mutluluğuyla mutlu olmak istiyor, bunun için Allah'tan kendisine güç ve sabır ihsan etmesini istiyordu.
Sevdanın daha tekamül etmiş bir hali olabilir mi?
Aşkın sadece iki kişilik olduğu savını temelinden sarsacak daha güçlü bir delil bulunabilir mi? Aşk, gerektiğinde sevdiğinin eline 'ölesiye' tutunmaktır. Ve gerektiğinde onu da uçuruma sürüklememek için elini bırakmaktır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER