Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Interpress' in son araştırması şaşırtıcı. Biz yerli filmlerin çoğunlukla kanalların kurtarıcısı olduğunu düşünürken, yapılan araştırma; yerli filmlerin ufak ufak ekranları terk etiğini gösterdi.
Kanalların yayınlamış olduğu yerliyabancı film sayılarında, önceki yıllara oranla önemli bir düşüş var. Özellikle de yerli filmlerin sayısında belirgin bir azalma dikkati çekiyor. Ekrandaki yerli film sayısı önceki yıllara oranla yüzde 50'nin altına inmiş görünüyor. Örneğin, 2013'ün Ocak ayında ekranda yer alan yerli film sayısı 89 iken, bu sayı 2014 Ocak ayında 47'ye düşmüş.
Geçen yılın Şubat ayında 82 yerli film ekrana gelirken, bu yılın aynı ayında sayı 33'e gerilemiş.
Sanırım bunda kanalların yeni dizilerini tutturma çabalarının payı var.
Öyle ya, bir dizi başlıyor, hafta içinde en az sekiz kez tekrarlanıyor. Eskiden yerli filmler sinema salonu bulamazdı, şimdi de kendilerine ekran bulamıyorlar...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
;