YAZARA MAİL GÖNDER En acılı sos: Emrah

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Dünyada cimrilik denilince akla İskoçlar gelir. Onlarla ilgili pek çok fıkra anlatılır. Ülkemizde ise Emrah İpek, medya marifetiyle cimriliğin (ya da tutumluluğun) sembolü haline getirildi. Gün geçmiyor ki, Emrahcimrilik ilişkisi üzerine bir haber patlamasın... Yok efendim hastanede röntgen çekiminin 250 lira olduğunu öğrenince vazgeçmiş filan...
Yakında tıpkı İskoçlar gibi Emrah fıkraları da çıkarsa şaşırmam: Beyaz eşya satıcısı, Emrah'ın buzdolabı kapağını açıp içine girmesine bir anlam veremeyerek, sormuş: "Ne yapıyorsunuz Emrah Bey?"
Bizimki gayet sakin cevap vermiş: "Kapağı kapatınca ışık sönüyor mu ona bakıyorum!"
Vallahi olur mu olur...
Emrah son günlerde bir hamburger reklamıyla ekranda. Bunca haberin ardından Emrah'ın 9.5 liralık hamburger ile karnını doyurmasına kimse şaşırmamıştır herhalde. Ayrıca 'Emrah yiyorsa, kesin ucuzdur' algısı da kullanılmış olabilir. Hele hamburgerini ısırmaya hazırlanan Emrah'ın, kendisine verilen 'Arabanızı çiziyorlar' haberine tepki vermeyecek kadar kendinden geçmiş olması, ürünün cazibesine cazibe katıyor!
Sizi bilmem ama ben reklamı izlediğim anda bu aralar medyada yer alan cimrilik haberlerinin bu kampanyanın bir parçası olduğuna fena halde inandım...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.