Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha önce de yazdım, RTÜK ya da bir başka ilgili kuruluş bu konuya müdahale edene kadar da işin peşini bırakmayacağım.
Ayda 150 lira ödeyerek abone olduğum Digiturk, benim kanallar arasındaki seyahat özgürlüğümü engelliyor. Evet, işin Türkçesi budur. Uygulama, önce Lig TV'deki naklen maç yayınları sırasında başladı. Kopyalama ya da izinsiz gösterim olmasın diye her üyenin ekranına gönderilen şifre var ya, hani ekranın ortasına konup da bir türlü gitmeyen, hah işte o bir türlü kalkmıyordu. Maç bitip reklam başladığında bile uzun süre orada kalıyordu. Digitürk kullanmayanlar, 'Eee? Ne var ki bunda?' diyecekler, 'Zaten ekran, silme yazıyla kirletilmiyor mu?..' Ama kazın ayağı öyle değil. O şifre ekrandayken başka kanala geçemiyorsunuz. Yani adeta dijital bir pranga ile o ekrana bağlanıyorsunuz. Şimdi bu uygulama Digiturk'teki tüm yayınlara bulaştı. Bir dizinin tekrar bölümü yayınlanırken bile ekrana şifre düşüyor ve siz başka yere kımıldayamıyorsunuz.
Tonla para verip diğer kanalda reklam yayınlatmaya çalışanlar ya da milyon dolarlar harcayıp komşu kanalda dizisini izletmek isteyenler bu göz çıkaran haksız rekabete nasıl izin veriyorlar, anlamış değilim.
Bu kez avazım çıktığı kadar bağırıyorum: Bana özgürlüğümü geri verin!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER