YAZARA MAİL GÖNDER Altınsoylar’ın soyu tehlikede

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Çareyi yeniden mahalle eksenli aile dizilerine dönmekte bulan televizyon kanalları, birbiri ardına bu türün örneklerini ekrana getirmeye başladılar.
Temcit pilavına kaşık sallayanlardan biri de Kanal D oldu. Altınsoylar adlı dizi, geçen hafta ekranda gala yaptı.
Ancak görkemli kadrosuna rağmen Altınsoylar'a bir türlü kanım ısınmadı.
Fantezi desem değil, absürt desem hiç değil. Bir acayip hengame ki adını koymanın imkanı yok.
Genç karakterler Ayça Ayşin Turan (Burcu) ve Aras Aydın (Oğuz) acayip abartılı ve karikatürize oynuyor, yaşlılar ise tiyatrovari.
Dizide süregelen saçmalıklar ise diz boyu. Kabadayı, nişanlısını kovalıyor, o sırada genç hırsız, onlardan korumak için nişanlıyı sokağın kuytusunda 'öperek' kamufle etmeye çalışıyor.
Onca yıllık nişanlı, öpüşen kızın, kendi sevgilisi olduğunu anlamayıp utanarak kafasını çeviriyor.
Şimdi bu olacak iş mi yani? Hele iki gencin, konağa 'evlat' olarak girmesi, başlı başına bir zırvalar komedyası.
En çok üzüldüğüm ise Cihat Tamer, Bennu Yıldırımlar ve Şebnem Bozoklu gibi şahane oyuncuların emeklerinin heba olacak gibi durması. Zira Altınsoylar'ın ekran soyu kısa sürede tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak gibi geliyor bana.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.