Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Türksat'a sorular

Türksat uydusunda yaklaşık 20 megahertz (mhz) yer kaldığını ve bu yeri isteyenler arasında bulunan D-Smart'ın zaten mevcut pastada aslan payına sahip olduğunu yazmıştım.
Türksat'ta en büyük yere sahip altı yayıncı kuruluşu ise şöyle sıralamıştım: D-Smart (201 mhz), TRT (79 mhz), Digitürk (63 mhz), Doğuş Grubu (45 mhz), Oflaz Medya Grubu (43 mhz), Turkuvaz Medya Grubu (34 mhz). Bunlar; kesin olmayan, yaklaşık rakamlardı.
Evet, D-Smart'ın yüksek miktarda uydu kapasitesine ihtiyacı vardı ama kalan 20 mhz'lik yeri de almaları, bu şirketi Türksat'ta tek başına büyük bir güç haline getirecekti.
Yazımda yönelttiğim sorulara hâlâ yanıt alamadım. Kamuoyunu aydınlatmak adına şu soruların cevabı verilmeli:
Şu anda mevcut Türksat uydularında ne kadar yer kaldı? Bu yeri D-Smart dışında isteyen, sırada bekleyen kaç şirket var? Türksat'dan şu anda talep edilen yer miktarının 800-900 mhz olduğu konuşuluyor, doğru mu? Bu kadar talep varken 20 mhz'lik yer, neye ve kime göre verilecek?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER